Sürekli Geğirmeye Ne İyi Gelir?


sürekli geğirme

Büyük küçük ya da kadın erkek olarak sınırlandırılmadan geğirme problem herkesin sorunu olabilir. Bu durumun ya da cinsiyet ile alakası olmayıp tamamen midesel bir sorundur. Sürekli geğirme problemi yaşıyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken husus gıda tüketiminiz olmalıdır. Halk arasında da gaz oluşumuna sebep olan bakliyat tüketimini azaltmanız ya da pişirme yönteminizi değiştirmeniz gerebilir. Midenizde oluşan gaz geğirme ile kendini gösterebilir. Geğirmenin bir diğer sebebi ise hava yutulmasıdır. Genellikle tanım bu tez üzerinde yoğunlaşmaktadır. Peki sürekli geğirmeye iyi gelen yöntemler nelerdir? Gelin buna hep birlikte bakalım.

Sürekli Geğirmeye Ne İyi Gelir?

•Zencefil çayı, birçok sağlık alanında kullanılmaktadır. Özellikle mide ile sorun yaşayan kişilerin sıkça başvurduğu yöntemlerden biri de zencefil çayıdır. Küçük bir parça zencefili rendeledikten veya küçük küçük doğradıktan sonra ılık bir suyun içine koymanız ve bir süre demlenmesini bekledikten sonra tüketmeniz geğirme probleminize yardımcı olacaktır. Eğer zencefilin tadını fazla acı alıyorsanız ve bu tat yüzünden tüketemiyorsanız küçük bir kaşık bal yardımı veya bir iki limon damlası ile tadı hoş bir hale getirerek tüketebilirsiniz.

•Geğirme problemini ortadan kaldırmanın bir diğer yöntemi ise yine çaygillerden olan nane çayı olacaktır. Genellikle soğuk algınlığı ve boğaz ağrılarını dindirmek için kullanılan nane çayı sindirim sisteminizi sakinleştirip geğirme probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Bir çay kaşığı kadar naneyi sıcak suyun içine attıktan sonra demlenmeye bırakabilirsiniz. Ağzınıza nane gelmemesi için küçük bir süzgeçten yardım alabilirsiniz. Nane çayının içerisine şeker katmak be uygun görülmediğinden bir kaşık bal ile karıştırıp içmeniz daha önerilen bir davranıştır diyebiliriz.

•Geğirme sorunu için önerilebilecek bir diğer çay ise papatya çayıdır. Genellikle sakinleştirici etkisi ve uygu problemine çözüm yolu olmasından dolayı kullanılsa da midenize iyi geleceği ve gaz çıkarmanıza yardımcı olacağı için de kullanılmaktadır. Midedeki gaz oranını düşürdüğünüz takdirde geğirme sorununuz da ortadan kalkacaktır.

•Bunlara benzer doğal yöntemler yine de geğirme probleminize çözüm oluşturmuyorsa mide rahatsızlığınız olabilir ve ilaç kullanmadan evvel doktora görünmeniz gerekebilir. Doktorunuzun yönlendirmesi ile kullanacağınız ilaç sayesinde bu sorunun önüne geçmeniz mümkün olacaktır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe