Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor!


Plastik Ördek

Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor!

Anneler ve babalar dikkat! Çocuklarınızın banyo esnasında keyifli vakit geçirmesi ve uslu durması için plastik oyuncak ördeklerden yardım mı alıyorsunuz? Yazımızı okuduktan sonra değil plastik ördek, plastik hiçbir oyuncağı evinize sokmayacaksınız. Yapılan araştırmalar sonucu plastik ördeklerin iç ve dış yüzeyinde sağlığa çok ciddi zarar veren mikropların ürediği tespit edildi.

Sıcak, nemli ve ıslak ortamda kalan plastikler, mikroplar için adeta üreme ortamı! İsviçre Federal Su Bilimleri ve Teknolojileri Enstitüsü ile ETH Zürih ve Illinois üniversitelerinde bulunan bilim insanlarının yaptığı araştırmalar sonucu bu durum kanıtlandı. Plastik oyuncakların içerisinde santimetre kare başına 5 ile 75 milyon bakteri hücresi bulunması herkesi ayağa kaldırdı. Dışarıdan çok masum gözüken bu tatlı oyuncakların özellikle iç dünyası çok ciddi sorun. Çocuklarınızın banyoda oynarken oyuncağı sıktığında çıkan kirli su, “potansiyel hastalık taşıyan bakteriler” ile dolu!

Plastik Ördekler Ölümcül Hastalıklara Yol Açabilir!

Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda ölümcül hastalıklara yol açabilen ve ilaca dirençli pseudomonas aeruginosa bakterisi ile Lejyoner hastalığına yok açan Lejyoner bakterisi bu masum sandığımız oyuncaklarda bulunan bazı bakteriler sadece. Aynı zamanda oyuncakların üzerinde üreyen kötü bakteriler, çocuklarınızın ağız ve kulak enfeksiyonu kapmasına da neden oluyor.

Yapılan araştırmalarla bunun sebebi bulundu. Sıcak ve nemli ortamlarda kalan plastik ürünler, mikropların üremesi için ideal ortamı oluşturuyor. Karbon içerikli plastik ürünler bu süreci daha da hızlandırıyor ve sonunda olan oluyor.

Yapılan araştırmalar sonucu BBC spikeri Rachel Burden bu konu hakkında tweet attıktan sonra, birçok insan aynı sorundan şikayetçi bir şekilde tweet atmaya başladı. Rachel Burden eşine kestirdiği oyuncak ördeğin içini paylaşarak şu sözleri yazdı, “Minik ördeğimiz bu sabah gayet temiz görünüyor. Doğrusu eşime onu kesmesini söylediğime pişman olmaya başlıyorum. “. Resmi görenler panik dalgasıyla evindeki plastik oyuncakları keserek gördükleri manzara karşısında şok oldular. İçleri yeşil ve simsiyah bakteri yuvası olmuş oyuncakların fotoğraflarını çeken herkes, sosyal medya platformlarında paylaştı. Fotoğrafları gördükten sonra şok olacaksınız!

Banyosunda oyuncak ördek bulunan ebeveynler, hala bu oyuncağın masum ve temiz olduğuna inanıyor musunuz?


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe