Ölülerle İletişim Kurduğuna İnanan Ünlü Kişiler


ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler

Ahiret inancı dünya üzerindeki birçok eski ya da modern dinin temel bir taşıdır. Bu eski ve modern dinler zamanında ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler ile doludur. Fakat bu düşünce, dinlerde pek kabul görülen bir durum değildir. Özellikle 1840 yıllarından sonra ölüler ile iletişim kurma düşüncesi, çok fazla artış göstermeye başlamıştır. Modern spiritüalizm olarak adlandırılan bu inanış, New York taşrasında başlamıştır.

İsimleri Margaret ve Kate Fox olan kız kardeşler, ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler olarak tarihe imza atmıştır. Bazıları dalga geçtiklerini düşünse de Fox kardeşlere inanan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktu.

Tarihte ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler;

ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler

1-Thomas Edison

Thomas Edison, fonografı icat ettikten sonra kendi sesi ile kayıt oluşturdu. Daha sonra ise kayıt yapacağı seslerin, dünyada olmayan insanların sesleri olacağını duyurdu. Thomas Edison, böyle bir gerçekli varsa bunu medyum değil, bilim insanlarının yapması gerektiğini düşünüyordu. Bazıları için bu inandırıcı olmadı. Maneviyat popülerliği yapmak istediği düşünülüyordu. Belki de bu durum gerçekti.

Thomas Edison, ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler arasındadır. Ölümden sonra yaşanacaklar hakkında birçok hipotezi bulunuyordu. Hiçbiri kanıtlanamadı fakat ölüler ile iletişim kurulabileceğini sürekli söylüyordu.

ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler

2-Mae West

Amerika ve tiyatro sanatçısı olan Mae West, Chicago’da bir performans sergilerken kendinden geçti. Bu performansı sergilerken 36 yaşında olan Mae West, sancılı bir karın ağrısı ile rahatsızlandı. Bunun sonucunda Mast West, bir spiritüalist şifacının eline geçtiğine inanıyordu. Mae West hakkında oluşan bir koleksiyon, bu sanatçının maneviyat ile derin bir ilgisi olduğunu gözler önüne seriyordu. Bu koleksiyon, Mae West’in spiritüel kamplara katıldığını ve medyumlar ile görüşme yaptığını ortaya çıkarıyordu.

ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler

3-Kraliçe Victoria

Kraliçe Victoria, ölüler ile iletişim kurma düşüncesi ile ilgilendiğinde; henüz bu konu pek ilgi uyandırmıyordu. Kraliçe Victoria, eşini kaybettikten sonra derin bir yas tutmaya başlamıştır. Eşinin ölümü ile devamlı siyah giyen Kraliçe, ölen eşi ile devamlı iletişim kuracağına inanıyordu.

Kısa bir süre sonra 19 yaşındaki bir medyum, Kraliçe’ye seanslarından birinde eşi Albert’in kendisi için bir mesaj bıraktığını iddia etti. Kraliçe Victoria bunu duyduktan sonra medyum ile bir seans ayarladı. Seans sonrasında medyum, kimsenin bilemeyeceği bilgilerden bahsetti. Sarayında sayısız seanslar yaptı. Kraliçe Victoria, son nefesine kadar eşi Albert ile iletişim kurmaya çalıştı.

ölülerle iletişim kurduğuna inanan ünlü kişiler

4-Arthur Conan Doyle

Arthur Conan Doyle, dünyanın en fazla tanınan spiritüalistlerinden biridir. Medyum insanların çok güçlü olduğunu düşünen bu yazar, perilerin varlığına da inanıyordu. Arthur Conan Doyle, 1880 yılında bir seansa katıldıktan sonra ölüler ile iletişim kurabileceğine inanmaya başlamıştır. Bilinç, bedenden ayrılabilirdi. Buna inanıyordu.

Yazar, öbür dünyadaki insanlar ile iletişime geçilebileceğini insanlara duyurmak için hem Avrupa hem de Amerika’ya gitti. Ayrıca Pheneas adlı bir ruhun kendisi ve eşi ile devamlı temas kurduğunu söylüyordu.

ütülemeden ütülü gibi

5-Mary Todd Lincoln

Mary Todd Lincoln, 11 yaşındaki oğullarının tifodan ölmesi sebebi ile spiritüalizme ilgi duymaya başladı. İlk başlarda bu acısı ile başa çıkmaya yol aradığı için seanslara katılım yapmaya başladı. Sonrasında ise sık sık kendi seanslarına ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Bir beyaz saray tarih derneği, Mary Todd’un kırmızı olan bir odada seans yaptığını idda ediyordu.

ütülemeden ütülü gibi

6-Victoria Woodhull

İlk kadın başkan adayı olan Victoria Woodhull, gençlik zamanlarından itibaren ölüler ile iletişim kurabileceğine inanmaktaydı. Kendi çevresine anlattıkları kadarı ile kendisini koruyan ve rehberlik yapan ruhları vardı. Bu yüzden cesur hareketlerden kaçınmadığını iddia ediyordu. Victoria Woodhull, kadınların aday olması dışında kadınlara da oy hakkı verilmesini talep etmiştir. Aynı zamanda kongre önünde konuşma yapan ilk kadındı ve yatırım şirketine sahipti.

ütülemeden ütülü gibi

7-Dan Akyroyd

Emmy ödülüne sahip olan oyuncu ve müzisyen Daniel Edward Akyroyd, spiritüalizme ilgi duyması ile bilinmektedir. Kendisi gibi büyükbabasının da seanslar gerçekleştirdiği ve bu düşünce ile ilgilendiği iddia edilir.

ütülemeden ütülü gibi

8-Hilma Af Klint

İsveçli olan ünlü ressam Hilma Af Klint, henüz soyut resim kavramı yokken soyut resimler yaparak ünlü olmuştur. Ressam, ilk spiritüaliste başladığında 17 yaşında olduğunu iddia ediyor. O günden beri seanslar düzenleyen Hilma Af Klint, ruh ile iletişim kurduğunu düşünüyordu.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.