Kedilerden Tavsiyeler: En İyi Kedi Kumu Markaları


En İyi Kedi Kumu Markaları

Hayatımızın büyük bir yerini kaplayan minik dostlarımızın sağlığı için her konuda en doğru kararı vermek adına büyük bir çaba sarf ederiz. Önemli olan konulardan biri de en iyi kedi kumu markaları konusudur. Kaliteli ve hijyenik kumlar hem kedileriniz hem sizin için çok önemli bir husustur. En iyi kedi kumu markaları seçimi için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunur.

Koku vermeyen ve patiye yapışmayan kum tercihi kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. En iyi kedi kumu markaları tercih ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Evcilleştirilen kedilerin mutlu ve güvenli bir ortamda zaman geçirmeleri bizim açımızdan önemli bir sorumluluktur.

En İyi Kedi Kumu Markaları

Minik dostlarımıza, doğasına uygun bir yaşam alanı vermeliyiz. Önceden, kendilerine savunmak amacıyla dışkılarını gömerek kokularını yok etmeye çalışan kediler; şimdi ise atalarının getirdiği alışkanlığı devam ettirmektedir.

Kedilerinize hijyenik, kaliteli, uygun düzeyde ve doğal bir kedi kumu vererek; onun alanına saygı gösterdiğinizi belli edersiniz. Birçok uzman, birden fazla kedi besleyen insanlar için bazı önerilerde bulunmuştur. Bunlardan biri de her bir kediniz için ayrı ayrı mama kapları ve kedi kumu markası kullanmanız gerektiğidir. En iyi kedi kumu markaları kullanarak, minik dostlarımızın yaşam alanına özen gösterebilirsiniz.

En İyi Kedi Kumu Markaları

Kedi Kumu Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle en iyi kedi kumu markaları için seçim yaparken; işe kokusuz, doğal ve toz tutmayan markalara göz atarak başlayabilirsiniz. Ayrıca yavru kedilerin de yetişkin olan kedilerin de kesinlikle farklı kumlar kullanması gerekir. Özellikle evin banyo kısmında yer alan kedi kumları, çok fazla koku vererek rahatsız edebilir.

Minik dostlarımızın, rahat bir şekilde gömme yapabilmesi için topaklanabilen kum markaları tercih edilmelidir. Kullanmak istediğiniz kedi kumu markaları, kedinizin sağlığı için herhangi bir zarar verip vermeyeceğini kesinlikle bilmeniz gerekir. Bu nedenle sağlıklı ve doğal kedi kumu markalarına yönelmek sizin ve kediniz açısından daha yararlı olacaktır. Hem kendinize hem de kedinize rahat ve konforlu bir alan sunmalısınız. Minik dostlarınıza duyduğunuz saygı ve özen, sizi de çok mutlu edecektir.

ütülemeden ütülü gibi

Kedi Kumu Kum Kaplarına Ne Kadar Konulmalıdır?

Kedileriniz için kum kaplarına konulan kum da çok önemli bir durumdur. Patili arkadaşlarımızın bu kumu daha rahat ve konforlu kullanması bizim elimizde bulunur.

Kedi kumu kaplarına, kedinizin kumu rahat bir şekilde eşeceği kadar doldurmanız gerekir. Az kum koyulursa, kediniz kuma gitmek istemeyebilir. 7 cm kadar koyduğunuz kedi kumu, kedilerinizin rahat bir şekilde kuma gitmesini sağlayacaktır.

Her kedinin tuvalet ölçüsü farklı olduğundan konulması gereken kum miktarı da ona göre değişir. Aynı zamanda kedilerin tercihleri de göz önüne alınmalıdır. Kedileriniz, tuvaletindeki kumları dışarı atıyor ve her defasında belli bir seviyeye indikten sonra duruyor ise; kedi kumunuzun miktarında kesinlikle bir sorun vardır. Bazı kediler eşelemeyi çok severken bazıları hiç sevmezler.

ütülemeden ütülü gibi

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kedi kumlarının doğru kullanıldığı sürede çok hijyenik, sağlıklı ve konfor açısından hem kedilerimiz hem de sahipleri için yaşam standartlarını yükselten bir detaydır. Evde yaşayan kediler, genellikle dışarı çıkmayı sevmezler. Dışarı çıkan kediler ise tuvalet açısından farklı davranışları bulundurur. Kedilerimiz, köpeklerimiz gibi tuvalet ihtiyacını belli zaman aralıklarında gideremez. Köpeklerimiz günde belli saatler ve belli sayılarda tuvalet ihtiyacını karşılarken, kedilerimiz için bu durum farklılık gösterir. Bu yüzden evde kullanılan kedi kumları çok önemli bir husustur.

ütülemeden ütülü gibi

Öncelikle kedi kumunu koymak için kedinize uygun olan bir tuvalet kabı tercih edilmelidir. Her bir kedinin, kedi kumlarından istek ve beklentileri farklı olabilir. Ayrıca kum kabı seçimi için kedinizin yaşam alanına da dikkat edilmesi gerekir. Kedinizin tuvaletini koyabilmek için özel bir alan yapılamıyor ise, hem kedinizin hem de evde yaşayan diğer canlılar için kapalı yapılan tuvaletler tercih edilebilir. Tuvaletin, kedinizin rahat hareket edeceği bir büyüklükte olması gerekir.

ütülemeden ütülü gibi

Kedi Kumu Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Kedi kumunu değiştirme süresi, kumun kullanım şekline ve kumun tipine göre çeşitlilik gösterir. Topaklanmayan kumlarda haftada 1 kez, topaklanan kumlarda ise 30 günde 1 önerilir. Tuvalette kötü bir koku bulunuyorsa ya da tuvaletin tabanında idrar birikimi oluyorsa; kumunun tamamen boşaltılması, tuvaletin temizlenmesi ve yeni kumun eklenmesi gerekmektedir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.