Eğer sigara kullanıyorsanız veya evinizde sigara kullanan birileri varsa küllüğünüz illaki vardır. Bu küllükler içinde çok fazla kül biriktiği zaman kokuya neden olabilmektedir. Bu nedenle sigara içilen bir ortamda izmarit ve külün biriktiği küllüğü ağzına kadar dolmasını beklemeden sık sık dökmek ve yıkamak gerekmektedir. Küllüklerinizi sık yıkadığınız zaman dibinde fazla birikme olmayacağı için kolaylıkla temizlenirler ve içleri sararmadan her zaman temiz bir görüntü oluştururlar. Bulaşık deterjanı ve bir sünger yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz. Kül özellikle küllüklerde fazla leke tutmadığından bol köpük ve su ile akıtmanız kolay olacaktır.

Küllükleri Kolay Temizleme Yöntemi

Günlük olarak küllüğünüzü temizliyorsanız bu yöntemlere çok fazla ihtiyaç duymazsınız. Çünkü günlük temizlemede içinde tortu birikmediği için kalıcı bir leke olmaz. Fakat zamanla az temizlenen ya da uzun süreli kullanılan küllüklerde derin bir temizlik gerekebilir. Küllük temizliğine dikkat etmeyenler sadece sudan geçirmekle yetineceklerdir ve bu da istenilen temizliği sağlamadan sadece anı kurtaracaktır. Fakat özellikle küçük çocuğu olanlar bilirler ki bu küllüklerdeki küller evin içerisinde en ufak bir harekette uçarak çocuklarının solunum yollarından içeri girecek ve onları rahatsız edecektir. Küllüğünüzü kolay bir şekilde temizlemek istiyorsanız ister bulaşık deterjanı ile ister krem temizleyici ile bir miktar suyu karıştırıp sünger yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Bol su ile de arındırarak küllüklerinizi temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Araçların İçerisinde Bulunan Küllük Nasıl Temizlenmeli?

Arabada sigara içmek artık yasaklandı fakat buna rağmen arabada sigara içmeye devam eden insanlar olacaktır. Eğer siz de arabanızda sigara içiyorsanız, araba hızla giderken camdan dışarı kül atmak zor olacağı için araç içerisindeki küllüğü kullanırsınız. Araçlarda da bulunan bu küllükleri elbette kullandıktan sonra mutlaka temizlemelisiniz.

Küllüklerin çoğu yerinden çıkabilmektedir. Yerinden çıkarttığınız küllükleri aynı ev tipi küllükler gibi deterjan, su ve sünger ile temizleyebilirsiniz. Fakat yerinden çıkmayan küllükler de vardır. Onları da araç temizliklerinde kullanılan küçük el süpürgeleri ile izmarit ve küllerini çektirebilir daha sonra da nemli bir bez ya da sünger ile içini yeterli miktarda silebilirsiniz.