Kadınların Kendi Cinsel Hayatını Yönetebilmesi İçin 10 İpucu


Cinsel Hayat

Sevişmek, birçok insan için dile getirmesi tabu olsa da doğma, büyümek, ölmek kısacası yaşamak kadar çok doğal ve olması gereken bir eylemdir. Cinsel hayata sadece üreme gözüyle bakılmamalıdır. Cinsellik her iki tarafın da zevk alması gereken bir olgudur. Çoğu zaman erkekler zevk alıp kadınlar zevk alıyormuş gibi yapsa da kadınların da kendi cinsel hayatlarını yöneterek bunu gerçeğe dönüştürmeleri mümkündür. Cinsel performansınızı yükseltecek 10 ipucu;

Aktiflik

Düzenli egzersiz yapmak hem sağlığınız açısından çok iyidir hem de cinsel performansınıza iyi gelmektedir. Çünkü cinsellik sırasında kalp atışlarınız hızlanabilmektedir. Düzenli egzersiz yapan kişilerin sevişme sırasında daha aktif olduğu ve libidoyu daha da artırdığı gözlemlenmiştir.

Yeme İçme

Kan dolaşımınızı düzene sokan yiyeceklerden yemek cinsel performansınızı yönetmenizi sağlar. Her ne kadar kokusu rahatsız edici olsa da soğan ve sarımsak, muz, biber gibi besinleri mutlaka ama mutlaka tüketin.

Olabildiğince Omega-3 ve B-1 Vitaminlerinden Almaya Özen Gösterin

Cinsel Hayat

Deniz ürünleri olan somon, ton balığı omega-3 açısından oldukça zengindir. Ayrıca avokado ve zeytinyağı da B-1 vitamini açısından zengindir. O yüzden bu yiyecekleri düzenli olarak tüketmeye özen gösterin.

Stresten Uzak Durun

Stres yapmak, kafaya takmak hem sağlığınızı hem de libidonuzu etkileyebilmektedir. Kalp atış hızını artırdığı bilenen stres, cinsel ilişki sırasında sizi olumsuz yönde etkileyerek performansınıza gölge düşürebilmektedir. Bu da isteğinizi azaltır. Ayrıca orgazmın yaşanmasını da engelleyebilir.

Güneşlenin

Güneşe çıkmanın ve güneşlenmenin cinsel isteğin artırdığı yönünde olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Mastürbasyonlarınızı Uzun Tutun

Cinsel Hayat

Yatakta partneriniz kadar uzun süre kendinizi tutamıyorsanız ve erken orgazm sizi rahatsız ediyorsa mastürbasyon ile pratik yapabilirsiniz. Acele mastürbasyon yaparsanız partnerinizle birlikteyken de psikolojik olarak acele edebilirsiniz.

Partnerinize Odaklanın

Partnerinizin isteklerine içten bir şekilde cevap verirseniz hem onun hem kendi zevkiniz artacaktır. Ayrıca kendi isteklerinizi de partnerinizle paylaşmalısınız.

Doktor Kontrolüne Gidin

Eğer cinsel hayatınız ile ilgili sorunlarınız varsa mutlaka doktorunuzla bu durumu görüşün.

Kötü Alışkanlıklara Veda Edin

Sigara ve alkol ciddi anlamda cinsel hayatınızı etkileyebilir. Bu alışkanlıklarınıza veda edin.

Partnerinizle Konuşmaktan Çekinmeyin

Cinsel Hayat

İstemediğiniz olumsuz durumlar olduğunda veya bir şeyler sizi rahatsız ettiğinde mutlaka partnerinizle bunu konuşun.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe