Koltuk Altı Kararmalarına Kesin Çözüm


Koltuk Altı

Koltuk Altı Kararmalarına Kesin Çözüm

Kadınların sıklıkla yaşadığı sorunların başında gelen koltuk altı kararmalarının başlıca nedenleri arasında, yaz ayları ve tıraş geliyor. Koltuk altınızı sertçe tıraş etmek, kılların uzanış yönüne ters olarak tıraşlamak koltuk altı kararmasına neden oluyor. Yaz aylarında sıcaktan dolayı tahriş olan koltuk altları kararır. Her ne kadar yaz aylarında artış gösterse bile kış aylarında da bu sorun karşımıza çıkar. Ancak koltuk altı kararmalarından doğal yollarla kurtulmak hiç de zor değil. İşte o yollardan bazıları…

Aloe Vera

Koltuk altı kararmalarına ve ciltteki diğer kararmalara karşı etkili bir seçenek olan Aloe Vera, Anti-bakteriyel yapısı ile ciltteki bakteri oluşumu engeller. Koltuk altlarınıza, Aloe Vera jeli sürün ve masaj yaparak yedirin. Jelin kuruması için 15-20 dakika bekleyin. Kuruyan jeli koltuk altlarınızdan ovarak temizleyin. Daha sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Koltuk Altı

Portakal Kabuğu

Kurumuş portakal kabuklarını öğütün. Elde ettiğiniz portakal tozuna gül suyu yoksa su katarak karıştırın ve hamur haline getirin. Daha sonra koltuk altlarınıza uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra su ile durulayın.

Koltuk Altı

Karbonat

Beyazlatıcı özelliği ile bilinen karbonat diş beyazlatmanın yanı sıra cilt beyazlatmak için de kullanılıyor. Koltuk altlarınızda meydana gelen siyahlıktan kurtulmak için karbonatı gül suyu ile karıştırarak cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra koltuk altlarınızı soğuk suyla yıkayın. Güçlü bir beyazlatıcı olan karbonatı belli aralıklarla uygulamanız daha yararlı olacaktır.

Koltuk Altı

Patates

Ciltteki kararmalara iyi gelen besinlerden bir diğeri de patates. Son yıllarda bronzlaşmaktan ziyade beyazlığın moda olması, kadınların farklı cilt beyazlatma yöntemlerine başvurmalarına neden oldu. Patates suyu ise mükemmel bir beyazlatıcı olması dolayısıyla çok sık kullanılan bir yöntem. Sadece suyunu çıkartarak değil, patates dilimlerini cildinizin kararmış bölgelerine uygulayarak sonuç alabilirsiniz.

Koltuk Altı

Muz Kabuğu

Severek yediğimiz ve içinde barındırdığı yüksek lif oranı ile vücudumuz için çok yararlı olan muzun kabukları cilt beyazlatmada etkili bir yöntem olarak bilinir. Muzun kabukları ile koltuk altlarınızı masaj yapar gibi ovun. Muz parçaları kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra soğuk ile temizleyin.

Koltuk Altı

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.