Kolay Cam Silmek İçin Bunları Yapın


Kolay Cam Silmek İçin Bunları Yapın

Herkes temizlik yaptığı zaman camlarının ayna gibi parlak olmasını ister. Kolay cam silmek için çeşitli püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Güneşli günlerde cam silmekten kaçınılmalıdır. Güneş ışığı camlardaki kir ve çizikleri ayrıntılı bir şekilde görmenize engel olur. Bu nedenle cam temizliği kapalı havalarda yapılmalıdır. Camlardaki çiziklerden kurtulmak için cila iyi bir seçenek olabilir.

Tıpkı araba çiziklerini kapattığı gibi camlardaki çizikleri de yok eder. Bir diğer seçenek ise diş macunudur. Camınızda bulunan çiziğin üzerine biraz diş macunu sıkın ve ovalayın. Gözle görülür şekilde çiziğin kaybolduğuna şahit olacaksınız. Cam silerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise izler. Temizlik esnasında kullanılan eldivenler el izi bırakmayı engeller.

Cam Ne İle Silinmelidir?

Cam silerken uygulanan teknik kadar kullanılan malzemeler de önemlidir. Özellikle camı silerken kullandığınız araç ve gereçler, temizliğin başarılı olması açısından önemlidir. Cam temizliği yaparken fazla efor sarf etmek istemeyenlerdenseniz eğer gazete kağıdı tam size göre. Yalnız gazete seçimi yaparken renkli olmamasına dikkat edilmelidir. Bu iş için siyah-beyaz gazete kağıtları kullanılmalıdır. Çünkü renkli gazete kağıtları camda iz bırakır. Cam temizliğini gazete kağıdı ile yapmak son derece kolay ve hızlıdır.

Camın yüzeyine biraz cam temizleyici sıkın ve gazete ile silmeye başlayın. Camlarınız hem pürüzsüz olacak hem de parlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise temizliğe her zaman camın dışa bakan tarafından başlamaktır. Nedeni ise camın dış yüzeyinin iç yüzeyine göre daha çok kirlenmesidir. Gazeteden ayrı olarak cam temizliğinde kullanılan mikro fiber bezler normal bezlere göre daha iyi temizler.

Cam Silmek

Cam Silerken Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılmalıdır?

Piyasada birçok cam temizleyici ve deterjan var. Bunların arasından seçim yapmak ise bir hayli zor. Bazı deterjanların içinde bulunan maddeler camı çizerek zarar verir. Bundan dolayı deterjan seçimi dikkatli yapılmalıdır. Özellikle cam yüzeylerini temizlemek için üretilen temizlik ürünleri alınmalıdır. Doğal bir temizleyici olan sirke, cam sildiğimiz suya katılabilir. Sirke camları çizmeden parlatacaktır. Kolay cam silmek için tuzun gücünden de yararlanabilirsiniz. Tuz camlara hem parlaklık verir hem de kolay temizlenmesini sağlar.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.