Kaldırdığınız Kışlıklarınızın Kokmasını Önlemek İçin Sürpriz Malzeme !


Kedi Kumuyla Kışlıklarınızın Kokmasını Önleyin

Tam da kışlıkları çıkarmak üzereyiz… Kaldırdığımız kışlık kıyafetlerimizin küf, nem kokmasını önleyecek olan şeyi bulduk: Kedi kumu

Kışlık kıyafetlerinizi kaldırmaya başladınız mı? Tabii ki güveleri kovmak için içine naftalin koydunuz? Peki ya küf ya da nem kokusunu nasıl engelliyorsunuz? Çünkü kışlıkları kaldırdıktan sonra en az 3 ay tekrar açıp havalandırmıyoruz. Onları yeniden çıkardığımızda da az ya da çok bir nem kokusuyla karşılaşıyoruz. Bunun için bir çözümünüz yoksa bizim size bir önerimiz var.

KEDİ KUMUYLA KÜFÜ, NEMİ YOK EDİN

Kedi Kumuyla Kışlıklarınızın Kokmasını Önleyin

Kıyafetleriniz kış geldiğinde bazanın altından ya da dolabın arka taraflarından çıkardığınızda küf kokmaması için size gerekli olan şeyler şunlar: Bir çorap ve kedi kumu…

Kedi kumu nemi ve kokuyu en etkili hapseden materyallerden biridir. Bu özelliği sayesinde kışlıkları kaldırdığınız yerdeki küf ve nem kokusunu da yok eder. Hele de parfümlü bir kum kullanıyorsanız ayrıca güzel bir koku bırakır. Kedi kumunu çoraba doldurup ağzını iyice bağladıktan sonra kışlıkların arasına koyun ya da dolaba asın. Artık kış geldiğinizde kıyafetlerinizdeki o istenmeyen kokulardan kurtulmuş olduğunuzu göreceksiniz.

BUĞULANAN ARABA CAMI İÇİN DE KEDİ KUMU

Kedi Kumuyla Kışlıklarınızın Kokmasını Önleyin

Aklınızda olsun, bu yöntemle arabanızın camının buğulanmasını da engelliyorsunuz. Aynı çorabı arabada torpidonun üzerine koyarsanız, buğulanmış camlar anında düzeliyor.

HANGİ KEDİ KUMU?

Tüm bunlar için hangi kedi kumunu kullanacağım diyorsanız fark etmez. Evde ya da kedisi olan arkadaşınızın evinde hangisi varsa olur. İster silika kum, isterseniz topaklanan kum kullanabilirsiniz. Hepsi aynı görevi görecektir.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe