Güneş Gözlüklerindeki Çizikleri Böyle Yok Edin


Altınlarınız Pırıl Pırıl Parlayacak

Bir sürü para sayarak aldığınız güneş gözlüklerinin üzerinde çizikler mi var? Güneş gözlüklerindeki çizikleri yok etmek için size bir yöntem önereceğiz.

Güneş gözlükleri çok pahalı aksesuarlar. Çizilmeleri insanı maddi olarak sarstığı kadar görüşünüzü de olumsuz etkiler. Peki güneş gözlükleri neden çizilir? Bunda en önemli etken gözlüklerin üzerinde biriken kirlerdir. Eğer güneş gözlüğünüzü düzenli olarak temizlemezseniz çizilmesi kaçınılmazdır.

Ya çizilmiş gözlükler? Onları ne yapacağız? Çizikleri yok etme şansı var mı? Çiziğine göre değişse de hafif çizikleri aşağıdaki yöntemlerle yok etmeniz mümkün.

1. Kabartma Tozu

Kabartma tozu ve suyu bir macun elde edene kadar karıştırın. Sonra bu macunu gözlüklerin camının üzerine sürüp dairesel hareketlerle ovun. Ardından camları soğuk su ile durulayın. Gözlükleriniz yeni kadar iyi görünecek.

2. Diş Macunu

Diş macununu gözlüğün üzerine bezelye tanesi kadar sıkın ve parmağınızla tüm camı ovun. Ardından gözlükleri ılık su dolu kaba koyup diş macunu artıklarını iyice durulayın ve mikrofiber bezle kurulayın. Şimdi lenslere bakın. Çiziklerin tamamen ortadan kaybolduğunu göreceksiniz!

3. Bal mumu

Arabaları parlatmakta kullanılan bal mumu gözlük camlarındaki çizikleri de yok eder. Küçük bir parça bal mumunu camın üzerine koyup mikrofiber bezle iyice ovun. Çiziklerin dolduğunu göreceksiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe