Hava Kirliliği Olmasa Ünlü Şehirler Nasıl Gözükürdü?


hava kirliliği

Hava kirliliği evrensel bir kriz haline gelmiş durumda. Sağlığımızı etkilediği gibi etrafı görme şeklimize de negatif etkileri var. Dünyada güzelliğiyle ünlü turistik şehirlerin silüetlerinin sahip olduğu renkleri doğru göremediğimizi biliyor muydunuz?

İşte hava kirliliği olmasa ünlü şehirler aşağıdaki gibi gözükürdü;

PARİS

Paris, Avrupa’nın en kirli havasına sahip şehirlerden biri. Fransa’nın haber kaynaklarına göre, 1 yıl Pariste yaşamak demek 183 sigara içmek anlamına geliyormuş.

hava kirliliği

PEKİN

Pekin 2008 Olimpiyatları’na ev sahipliği yaparken kirlilik zaten büyük bir sorun olmuştu, bazı sporcular sağlıklarını riske atmamak için rekabet etmek istemedi- ama 2017 yılına kadar kontrolden çıktı. 

asetonun

LONDRA

Malesef Londradaki ilerlemiş hava kirliliği çocukların bile sağlığını etkilemeye başladı. Buna rağmen Londra hala en gözde ve korunmaya değer şehirlerden biri.

hava kirliliği

NEW YORK

İyi haber şu ki New York araştırmalar başladığından beri kendini temizlemekte iyiye gidiyor.

asetonun

SİDNEY

Hava kirliliğin etkilediği kıtaların başında Avusturalya gelmese de Sidney’nin güzelliği az miktardan bile etkilenmiş durumda ve müdahele edilmezse kötü sonuçlara doğru gidecek.

hava kirliliği

ŞANGAY

Her tarafa nüfuz eden hava kirliliğine Şangay’da yaşayan halk adapte olmuş durumda. Kimi zaman okulların kapanmasına sebep oluyor, uçaklar erkenden iniyor ve insanlar işten eve dönebiliyor.

hava kirliliği

LOS ANGELES

Los Angeles eğlence hayatı ve film sektöründen 100 puan alsa da hava kalitesi açısından sınıfta kalıyor.

hava kirliliği

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.