Elbise Üzerine Kazak Giymenin 4 Farklı Yolu


Elbisenin üzerine kazak nasıl giyilir? Son zamanların trendini nasıl kullanacağınızı şimdi size anlatıyoruz.

Elbise üzerine kazak giymek bu yıl da trendini sürdürecek gibi görünüyor. Jean Wang isimli blogger bu konuda https://www.extrapetite.com/ isimli bloğunda “elbise üzerine kazak giymenin 4 yolu”nu anlatıyor.

“Kazakların, özellikle de biraz daha kalın örgülü veya rahat kesimli olanları ve onları nasıl orantılı ve minyon gösterecekleri konusunda sık sık sorular alıyorum.” diyen Wang bu konuda emel stil ipuçlarını ve püf noktalarını kapsayan bir video çekti. En sevdiği elbiseleri ve kazakları yeniden “yarattığı” bu videoyu takipçileriyle paylaştı.

Wang elbise üzerine kazak giymenin 4 yolunu gösteriyor. Çoğumuzun yaptığı gibi elbiseyi giyip üzerine direkt kazağı geçirmek bunlardan biri değil…  Bel kıvrımının anlaşılması için kemer, kazağı bele oturtturma gibi işlemleri gösteriyor.

Önce yanlış kullanımına bakalım

Çoğumuzun yaptığı gibi elbiseyi giyip üzerine kazağı geçirip sokağa çıkmıyoruz. 

Kazağı içeri katlama

Kazağı alt kısmından içeri doğru katlıyoruz. Peki o kazak orada nasıl mı duracak? Onu da videoda göstermiş. Aşağıya ekledik ama yine de merakta bırakmayalım. Elbisenin beline kazağın içine kemer takılı... Kazağı kemere kıstırıyor. 

Şekilli Katlama

Elbise üzerine kazak giyerken ille de kazağı içeri dümdüz katlamanıza gerek yok. Hafif kıvırarak, şekil vererek katladığınızda da tarz duruyor. 

Kemerli kullanmak da çok şık duruyor

Kazağın beline bir kemer geçirmek de elbiseyi tamamen bambaşka bir boyuta taşıyor. 

Kemerli yarım katlama

Kazağın bir kısmı kemerin içinde bir kısmı kemerin dışında kaldığındaysa sanki elbisenin değil de bir eteğin üzerine kazak giyilmiş havası oluyor. 

Videoyu İnstagramdan İzleyebilirsiniz


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.