Diz ve Dirseklerinizin Rengini Açabilirsiniz


Diz

Özellikle masa başı çalışanların korkulu rüyasıdır dirsek kararması. Yaz aylarında bu durum daha da vahim hale gelir. Bronzlaşmanın etkisiyle birlikte diz ve dirsekler aşırı koyu bir renk alır. Bir diğer nedeni de ölü hücrelerdir. Bu hücreler deri üzerinde birikerek koyu bir görüntü oluşturur. Erkeklerden daha fazla estetik kaygıları olan kadınlar için diz ve dirsek kararması çözülmesi gereken önemli bir problemdir. Neyse ki doktora gitmeden diz ve dirsek kararmasından kurtulmak mümkün. Doğal yöntemler ile evde kendi başınıza bu sorunu çözebilirsiniz.  

Elma Sirkesi

İçerisinde bulunan asit sayesinde cildin beyazlamasını sağlar. Anti-bakteriyel özelliği sayesinde cilt üzerinde bakteri ve kötü koku oluşumunu engeller. Diz ve dirsek beyazlatmada başarılı olan elma sirkesi, tahrişe yol açabileceği için hassas ciltlere sahip kişilerde dikkatli kullanılması tavsiye edilir.

Diz

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizinin cilde faydaları saymakla bitmiyor. Yüksek E vitamini sayesinde cilt için adeta bir nem deposu olan Hindistan cevizi yağı, diz ve dirsek kararmalarına karşı etkili olmasıyla biliniyor. Cildin kararan bölümlerine düzenli olarak kullandığınızda etkili sonuç almamanız için hiçbir neden yok.

Diz

Limon Ve Karbonat

Asitlerin ciltteki kararmalara karşı etkili olduğu bilinen bir gerçek. Yüksek asit oranına sahip limon ile ciltteki kararmış bölgelerden kurtulmak çok kolay. Limon cildi ölü hücrelerden temizlerken aynı zamanda canlandırır. Vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki kararmalardan kurtulmak için limon ve karbonat karışımını uygulayın ve ovun. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınız takdirde gözle görülür şekilde cildinizin beyazladığına şahit olacaksınız.

Diz

Patates

Patatesin cilt beyazlatma anlamında başarılı olması ve asit içermemesi hassas ciltlere sahip insanlar için kullanıma uygun olduğu anlamına geliyor. Diz ve dirseklerinizdeki kararmalar için bir dilim patatesi alın ve kararmış bölgeye masaj yapın. Patatesin suyu ile de yapılan bu yöntemi her gün uygulayarak ciltteki kararmalardan kurtulabilirsiniz.

Yoğurt Ve Yulaf

Yoğurt ve yulafla yapacağınız karışım, diz ve dirsek kararmalarından kurtulmaya yardımcı olacak bir diğer yöntemdir. Bu karışımı, düzenli olarak kararmasından şikayetçi olduğunuz bölgelere uygularsanız kısa süre içinde etkili sonuç alabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.