Göbek eritme birçoğumuzun derdi. Bazen tüm uğraşlara rağmen o göbek bir türlü gitmiyor. Peki ne yapacağız, onu öyle bırakacak mıyız? Tabii ki hayır. İşte size göbek eriten yiyeceklerin listesi 

Spor salonları ve diyetisyenler her ne kadar kulağa güzel gelse de ne vakit olarak ne de maddi olarak zaman ayıramayabiliriz. Evimizin konforunda göbek eritip ideal bir vücuta sahip olmak da mümkün. Göbek yağlarını eritmek için spor yapmak her ne kadar mantıklı görünse de bu bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor. Çünkü bölgesel egzersiz kas çalıştırırken bizim kurtulmaya çalıştığımız nokta yağlarımızdır.

GÖBEK ERİTME YOLLARI

Önereceğimiz belli başlı besinleri yemeklerinize katıp düzeniniz haline getirirseniz kısa sürede yağlarınızdan kurtulmanız mümkün olabilir.

Sabırlı ve kararlı olup şeker ile karbonhidratı azalttığınız sürece önünüzde kimse duramaz!

Sarımsak :

göbek eritme

Her ne kadar dayanılmaz kokusu olsa da sarımsak en iyi yağ yakıcı besinlerden biridir. Her gün üçük bir diş yerseniz faydasını göreceksiniz.

Badem :

Uyumadan önce bir bardak suya bir avuç badem atın. Sabah uyandığınızda aç karnınıza suyu içip daha sonra bademleri yiyin. Badem uzun süre tok tutan bir besindir ve sabahtan yemeniz gün içerisinde size rahatlık sağlar.

Kişniş :

göbek eritme

Bir baharat çeşidi olan kişnişi rahatlıkta aktarda bulabilirsiniz. Çorbanıza veya yoğurdunuza katarak tüketebilirsiniz. Sindirim sistemini düzenlediği gibi yemek sonrası ağrıların da önüne geçilmiş oluyor.

Beyaz Lahana :

Pişmiş yediğiniz sürece lahana, ödem ve gaz söktürücü görevini üstlenir. Karaciğer ve bağırsaklarınızı tertemiz yapar.

göbek eritme

Tarçın :

Yağ eritmek amacıyla kestiğiniz şeker sonucu canınız sürekli tatlı isteyebilir. Bu yüzden tarçınlı su bu durumlarda idealdir.

Uyku :

Evet, sağlıklı ve besinli bir listenin son aşamasında uyku var. Her ne kadar kulağa çok basit bir ayrıntı gibi gelse de uyku yağ konusunda büyük önem taşır. 6 saatten az ve 8 saatten fazla uyuyanların bel bölgesinde ve iç organlarında çok daha fazla yağ biriktiği tespit edilmiştir. O yüzden uykunuzu ne kadar güzene sokarsanız o kadar hızlı istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

göbek eritme