Bütün Tavuk Nasıl Parçalanır?


bütün tavuk nasıl parçalanır

Bütün tavuk nasıl parçalanır? Tavuğu parçalamadan kolayca kesmek için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli:
Tavuğu parça parça almak yerine bütün olarak satın almak genellikle çok daha ekonomiktir. Tavuğun tamamını tek seferde pişirmek istemiyorsanız ya da yapacağınız yemek için tavuk parçalarına ihtiyacınız varsa, pişirmeden önce parçalara ayırmanız gerekecektir.

BÜTÜN TAVUK NASIL PARÇALANIR?

30 yıllık kasap uyardı: Sucuğu yuvarlak doğramayın!

Bunun yöntemini ise basitçe şöyle anlatabiliriz.
Bütün tavuğu 8 parçaya bölmek için 7 adım: 2 yarım göğüs, 2 but, 2 bacak ve 2 kanat.

1

bütün tavuk nasıl parçalanır
Bütün Tavuk Nasıl Parçalanır – Kanat kesimi

Tavuğu sırt üstü yatırın. Eklemin göğasle birleştiği noktayı bulun. Keskin bir bıçak yardımıyla kanadı göğüsten ayırın. Aynı işlemi diğer kanada da yapın.

2

Bacağın vücuda bağlı olduğu noktayı bulmak için iyice gerin. Tüm bacağı çıkarmak için önce uyluk ile göğüs arasındaki deriyi kesin.

bütün tavuk nasıl parçalanır
Bütün Tavuk Nasıl Parçalanır – But kesimi

3

Uyluğun arka yuvayla nerede birleştiğini belirlemek için bacağını germeye ve hafifçe bükmeye devam edin. Bu eklemi kesmek için kemik kesici veya mutfak bıçağı kullanın. Diğer bacak için de aynısını tekrarlayın.

bütün tavuk nasıl parçalanır

4

Vücuttan ayırdığınız bacağı deri tarafı aşağı gelecek şekilde yerleştirin. Oynak eklemi bulmak için bacağınızı elinizle ve bıçağınızla bükün. Bacak ve uyluğun birleştiği yer burasıdır. Ardından oynak mafsal üzerinde ince bir yağ tabakası arayın. Uylukları ve bacakları ayırmak için bu yağ şeridini kesin. Kesme işlemini basitleştirmek için gerekirse eklemi döndürün. Diğer bacak için de aynısını tekrarlayın.

bütün tavuk nasıl parçalanır

5

Omurgayı çıkarmak için, tavuğun başını ucundan başlayarak mutfak makası veya keskin bir bıçak kullanarak aşağı kadar omurganın bir tarafındaki göğüs iskeletini kesin. Tamamen çıkarmak için omurganın ikinci yarısı için aynı işlemi tekrarlayın.

bütün tavuk nasıl parçalanır
Bütün Tavuk Nasıl Parçalanır – Göğüs kesimi

6

Şimdi göğsü ikiye bölme zamanı. Göğüs derisi aşağı bakacak şekilde tavuğu yerleştirin. Elinizi yaralanmalardan korumak için bir mutfak havlusuna sarın ve ağır, keskin bir bıçağın üzerine koyun. Kıkırdağı göğüs kemiğine ve göğsün merkezine doğru kesmek için ağırlığınızı kullanın.

bütün tavuk nasıl parçalanır

7

Artık göğsün iki yarısı elinizde olduğuna göre, göğsün her bir yarısını çapraz olarak tekrar ikiye kesin.
bütün tavuk nasıl parçalanır

Artık tavuk kesme işlemi bittiğine göre tavuk budu, tavuk göğsü ızgara yapmaya hazırsınız ya da tavuk pişirmek için yeni bir tarif deneyebilirsiniz .
bütün tavuk nasıl parçalanır bütün tavuk nasıl parçalanır


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.