Ayşe Özyılmazel İzzet Çapa polemiği büyüyor. Ayşe Özyılmazel, eski eşi Ali Taran hakkında bir açıklama yaptı, tepki çekti. Onu eleştiren bir isim de yakın arkadaşı İzzet Çapa oldu. Böylece ikili arasında bir polemik başladı. Devam eden polemikte bugün Özyılmazel “Dosta, düşmana, meraklısına…” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Çapa da cevaben yazı yazmak yerine, Özyılmazel’in yazısını insatagramdan “sana ayrılan sürenin sonuna geldik” notuyla paylaştı. 

HAYATIMIN İÇİNE EDİLDİ

Her şey Ayşe Özyılmazel’in eski eşi Ali Taran hakkında yaptığı bir açıklamayla başladı. Taran’ın yeniden ekrana dönmesiyle ilgili bir soru üzerine, evli geçirdiği süre için “Genç kızlığım elimden alındı” diyen Özyılmazel kendini tutamayıp şöyle devam etmişti: “Genç kızlığım elimden alındı. Hayatımın içine edildi. Çok büyük depresyona girdim.” Şu anda konuşmasının sebebini ise Ali Taran’ın ekranlara dönmesi olarak gösterip ve “kimse elini benim üzerimde temizleyip mutlu hissetmesin” demişti.

HİÇBİR ŞEY ÇIKARMA

Özyılmazel’in bu konuşması herkesin tepkisini çekti. Hatta arkadaşı İzzet Çapa bile bu sözleri eleştirdi. “Dost acı söyler” diyen İzzet Çapa “Millet, seni taşa tuttukları bu evliliği de, Selma Hanım’ın vefatını da daha yeni unutmuşken ne diye uyuyan yılanın kuyruğuna basma gereği duydun hiç anlamadım!” diye yazdı ve önümüzdeki 3 ay içinde kitap, single vs. hiçbir şey çıkarmayı aklından geçirmemesini önerdi. 

KAFAM MAKSİM OYUNLARINA ÇALIŞMAZ

Özyılmazel ise bu kez direkt İzzet Çapa’ya cevap verdi ve   kitabının, şarkısının çıkmasının çok doğal olduğunu söyleyen Özyılmazel “Sana iki-üç ay mekan açma, dükkanları kapat, röportaj yapma denebilir mi?” dedi. Ancak öyle bir söz söyledi ki İzzet Çapa’yı bam telinden vurdu “Ha tabii benim kafam, bu âlemin Maksim oyunlarına çalışmaz. Eğer şu hayatta kaybettiğim farz edilen tek nokta varsa, o da budur zaten.” diye yazdı. 

İZZET ÇAPA’DAN AĞIR CEVAP

Bu yazı üzerine İzzet Çapa’nın tepkisi beklendiği gibi çok ağır oldu. Çapa bir yazı yazmak yerine Özyılmazel’in yazısını Instagram’dan paylaşmayı seçti ve sert de bir not ekledi.  “Vurur yüze ifadesi Ayşe Özyılmazel cevap vermiş bir tanesi:) Çapa bu kadarla da yetinmedi. “Maksim oyunları” sözüne de vurgu yaptı.  Ve “Bu arada o dediğin Maksim değil, Bizans oyunudur. Keşke seni bar kapısında gazetecilere ayaküstü açıklama yaparken göreceğimize, o muhteşem Maksim sahnesinde izleyebilseydik! Ayşe git başımdan, sana ayrılan sürenin sonuna geldik…” diye yazdı.