Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak!


Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak

Çorapların tekinin kaybolması çamaşır yıkayan her insanın başına en az bir kez gelmiştir. Ama şimdi vereceğimiz birkaç tüyo ile artık çorabınızın teki kaybolmayacak!

Kayıp çorap teklerini çamaşır yıkamanın en sıkıcı yanlarından biri… Dünyadaki kayıp çorapların hepsi bir araya toplansa belki de bir kıta büyüklüğünde yer kaplarlar. Bir çift çorabı bir arada tutmak bu kadar zor olmamalı. Peki ne yapalım da artık tek tek çoraplar görmekten kurtulalım.

Peki bu çoraplar neden kaybolur?

Çorapların tekleri genellikle makinede yıkanma esnasında nevresimin, bornoz cebinin, kapüşonluların ya da en yaygın olarak makinenin kapak lastiğinin içine girip sıkışırlar.

Ne yapalım da artık tek tek çoraplar görmekten kurtulalım?

1. AYNI ÇORAPLARDAN SATIN ALIN

İlk önerimiz problemi kabullenmekten yana… Ne yaparsak yapalım bu çorapların teki muhakkak kaybolacak. O zaman aynı çoraplardan alalım da, bari tek tek çoraplardan kurtulalım. Bu çözüm daha çok okul çağında çocuğu olanlar için geçerli. Tabii onların her gün aynı çorabı giymelerinde bir sakınca yok ama ya her gün farklı çorap giyenler? Onlar için de önerimiz var… Okumaya devam edin

Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak

2. ÇORAPLARI BİR FİLE İÇİNDE YIKAYIN

Çorapları bir iç çamaşırı filesine atın. Ağzını sıkıca bağlayın (yoksa makine bunu da açıyor) ve makineye öyle koyun. Makineden çıktıktan sonra da aynı şekilde kurutucuya atın. Kurutup çiftleyip katladıktan sonra, yine aynı fileye koyup öyle muhafaza edin. Bak bakalım bir daha kayboluyorlar mı 🙂

Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak

3. ASARKEN ÇİFT OLARAK ASIN

Kurutma makineniz yoksa çamaşırları asarken çift olarak asın. Çünkü tek tek astığınızda, çiftleştirirken muhakkak biri ya da birkaçı yine kayboluyor. Ya balkonda düşüyor ya peteğin arkasına takılıyor.

Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak

3. ÇORAP APARATIYLA YIKAYIN

Şu fotoğrafta gördüğünüz aparattan edinin. Her bir çift çorabı bu aparattan geçirip makineye ve kurutmaya öyle atın. Ve yine aynı aparatla kurutup, kuruyunca yine aynı şekilde çekmeceye koyun. Bu çorap aparatı internette satılıyor, ucuz bir şey…

Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak

4. ÖKSÜZ ÇORAPLAR KUTUSU

Tüm bunlara rağmen yine çorabın teki kayıp mı oldu? O zaman o tekler için bir kutu ayarlayın. Her tek çorabı o kutuya atın. Bir süre sonra aralarından bazılarının eşleştiğini göreceksiniz. Bazıları içinse yapacak bir şey yok. Hep tek olarak kalacak. Sorgulamayın, kabullenin!

Artık Çorabınızın Teki Kaybolmayacak


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe