Akciğerinizi Temizleyen Bitkiler


akciğeri temizleyen bitkiler

Akciğerlerimiz temel solunum organımızdır ve asla dinlenemedikleri için onları sağlıklı tutmak bizim görevimizdir. Düzenli olarak temizlememiz sağlıklı bir başlangıç olur.

Sıklıkla çevredeki toksinlerden ve zararlı gazlardan etkilenen akciğer kolay tahriş olur. Egzoz, sigara dumanı ve daha bir çok zehirli gaz tarafından zarar görür. Yapacağımız temizlikle hem tahrişi engelleriz hem de bir çok hastalığı. Astım, bronşit ve enfeksiyonlar gibi. Bu aşamada yardımcı olabilecek besinleri sıraladık.

Hint Yağı

Solunum yolumuzda tıkalı kalmış atıkların temizlenmesinde yardımcı olur. 1 fincak sıcak hint yağına kıyafetlerinizden birini batırın ve bir süre evin içinde onu giyin. Haftada bir kaç kez tekrarlamak bile enerjinizi yerinize getirecektir.

Kekik

akciğerinizi temizleyen bitkiler

Astım veya diğer solunum problemleri için günde 2 bardak kekikli çay içilmelidir. Sıcak suda 5 dakika bekleterek çayınızı hazırlayabilirsiniz. Ilık sütünüze de bir kaç damla kekik yağı ekleyebilirsiniz. Bu da detoks yapmak için yeterli olacaktır. Ne kadar çok tüketmeye çalışırsanız o kadar faydasını görürsünüz.

Meyankökü

Boğaz ağrısı ve kuru öksürüğe çok iyi gelir.  Birkaç gün için 2 bardak meyankökü çayı içilebilir. Yarım çay kaşığı meyankökü tozunu balla karıştırıp ilaç gibi yutabilirsiniz de. Solunumunuz oldukça rahatlayacaktır.

Zencefil

Akciğerleri tahriş etmeden önce hava yollarında birikmiş olan kirletici maddeleri ortadan kaldırır. Kan dolaşımımızı da düzene sokar.

Nane

Akdeniz omleti

Güçlü akciğerler için her gün 3 ve 5 arası nane yaprağı çiğneyin. İçerdiği mentol solunum yolundaki kasların gevşeyip rahatlamasına neden olacaktır.

Okaliptüs

akciğerinizi temizleyen bitkiler

Bu yağ, öksürüğü hafifletebilir ve tahriş olmuş sinüslerimizi rahatlatabilir. Sıcak su dolu tencereye 10 damla ekleyin ve buharını içinize çekin. Günde 10 dakika yeterli olacaktır.

Sağlıklı bir diyet ile vücudunuzu olduğundan daha enerjij hale getirebilir ve kaslarınızı siz kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Daha kuvvetli akciğerlere!

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.