İnsan böyle haberleri okuyunca memleketin değerini daha iyi anlıyor! Bakar mısınız? Yazı uzatmak için yapay güneş yapmışlar!

Dünyanın cennet köşelerinden birinde yaşadığımız bir gerçek. Kış ayında bile gökyüzünde güneşi görebiliyoruz. Güneş ışığının insanların psikolojilerini olumlu olarak etkilediği ise bilimsel olarak kanıtlanmış.

YAPAY GÜNEŞİN ALTINDA GÜNEŞLENİYORLAR

Coğrafi açıdan bizim kadar şanslı olmayan İngiltere yılın neredeyse 11 ayını sisli puslu bir havada geçiriyor, güneşe hasret yaşıyor. Bu yüzden de yapay çözümler üretiyor.

Bu sene yaz sezonunu uzatmak ve insanları daha mutlu etmek için Trafford Center isimli alışveriş merkezinin içine dev bir güneş yaptılar.

50 metre çapındaki bu turuncu kürenin yapımı 12 hafta sürdü. 12 bin ampul kadar ışık yayan bu yapay güneşi görmek için binlerce insan alışveriş merkezine akın ediyor. Çünkü yapılan bir ankete göre İngiltere’de yaşayanların yüzde 82’si hava güneşli olduğunda kendini daha mutlu hissettiğini söylemiş.

Bu yapay güneş 12 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında 11 alışveriş merkezine götürürelecek. Şezlonga uzanıp güneşlenmek isteyenler için yapay güneşin altına “güneşli noktalar” alanı yapılmış.

Bu alandaki fotoğrafları instagramdan #intuSun etiketi altında görebilirsiniz.

yapay güneş