Tırnak Yemeyi Durdurmanın Yolları


tırnak yemeyi durdurmanın yolları

Gergin olduğunuzda başvurduğunuz bu alışkanlıktan kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor. Tırnak yemeyi durdurmanın yolları çeşitli ve kolay!

Tüm çocukların ve gençlerin yaklaşık yarısı tırnaklarını ısırıyor. Pek çoğu için bu durum büyüyünce de geçmiyor. Tırnaklarınızı ısırmış bir yetişkinseniz, daha gençken başlamış olduğunuz için olabilir.

Tırnak yemek, çirkin görünüşlü tırnaklardan tutun parmak kenarlarını kanatmaya kadar giden kötü bir alışkanlık. Bir çok araştırma sonucu anlaşıldı ki tırnak yemek stres göstergesi. Bütün karmaşık ve gergin hislere ani bir rahatlama olarak da adlandırılabilir. Belli bir süre geçtikçe duygulardan bağımsız bir hal alıp sadece alışkanlığa dönüşüyor. Üstelik tırnaklarımız arasında ve parmaklarımızda çok fazla mikrop ve kir olduğu için, bu sağlık ve hijyen açısından da oldukça kötü bir alışkanlık.

Bu alışkanlıktan kurtulmanın yollarını size sunmak için toparladık!

Farkında Ol

Zamanının çoğunu geçirdiğin insanlardan tırnağını yemeye başladığında söylemelerini rica et. Böylece neyin bu davranışına sebep olabileceğini görmüş olur ve kökten çözebilirsin.

tırnak yemeyi durdurmanın yolları

Başka Bir Alışkanlık Bul

Tırnağını ağzına götürme hissine kapıldığın an elini meşgul edecek başka bir şey bul. Stres topu veya yazı yazmak gibi.

Maniküre Git

Maniküre gidip jel cila yaptırabilirsiniz. Sadece daha fazla aşınma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tırnaklarınızın iyi göründüğünü fark edince, onları ısırmaya zorlama olasılığınız daha düşük olabilir. Ayrıca kötü kokulu bir oje sürdürürseniz ağzınızdan tamamen uzak tutarsınız.

Manicure

Kısa Tut

Kısa tırnakların ısırılması, uzun olanlardan daha az tatmin edicidir ve daha zordur.

Eldiven Giyin

İlkbaharda moda için kışın sıcaklık için bol bol eldiven giymeye çalışın.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe