Regl Döneminde Hassas Koruma İsteyenlerin Bilmesi Gereken 7 Şey


Regl döneminde hassas koruma

Regl döneminde hassas koruma bütün kadınlar için oldukça önem taşıyan bir konudur. Zira kadınlar olarak reglin sancılı dönemine aşinayız hepimiz. Ancak bazı kadınlar bu süreci çoğunluğa oranla daha sancılı geçirebilmektedirler. Vücut yapısı ve bünye ile ilgili olan bu durum, tamamen doğal ve olağandır. Ancak bu sancılı sürecin etkilerini en aza indirebilmek için uygulanabilecek yöntemler mevcuttur.

Bu yazımızda regl dönemlerinde hassas koruma isteyen kadınlar için etkili bilgiler paylaşıyoruz.

Regl döneminde hassas koruma

Doğru Ped Kullanımı

Her şeyden önce, regl sancı ve ağrılarının olağanüstü normal bir durum olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Bu ağrılar canınızı sıkmasın ve gözünüzü korkutmasın. Hiç kimsenin vücudu birbirinin eşi değildir, bunu da unutmayın. Bir başkasının regl döneminde daha az ağrı çekiyor olması sizde bir sorun olduğuna işaret etmez.

Regl, her ay yaşadığımız doğal bir süreçtir. Bu sebeple zamanla bu sürecin getirdiği ağrılara ve sancılara alışıyoruz. Bir nevi bağışıklık kazanıyoruz denebilir bunun için. Dolayısıyla kadınlar çoğunlukla ağrısız ve konforlu bir regl döneminin hayalini kurmaktadırlar.

Regl döneminde hassas koruma, kullandığınız ped ile doğrudan ilişkilidir. Ped seçiminde özenli olmanız gerekmektedir. Bu dönemde hassas bir koruma istiyorsanız, doğru pedi seçtiğinizden emin olun. Gelin, bu pedleri seçerken hangi unsurlara dikkat etmek gerektiğini inceleyelim.

Regl döneminde hassas koruma

1. Yumuşaklık

Kullandığınız pedin en önemli ve birincil özelliği, yumuşak olmasıdır. Tercihlerinizde yumuşak yüzeyli pedleri muhakkak ilk sıraya alın. Yumuşak olmayan bir pedin konforunuzu sağlamasının imkanı yoktur.

2. Emicilik

Akıntı, gündelik yaşamımızda da karşılaştığımız bir sorundur aslında. Ancak regl döneminde bu akıntılar hat safhadadır. Bu sürecin en rahatsız edici noktasını da bu akıntılar oluşturur.

Emici etkisi yüksek olan pedleri tercih edin. Bu pedler, akıntılarınızı başarılı bir şekilde emerek regl dönemi içerisinde size maksimum konfor sağlar. Bu fonksiyona sahip pedleri kullanmanız ayrıca ped kullanımınızı da azaltacaktır. Zira pedlerimizi sıklıkla değiştirmemizin en büyük sebebi akıntılarımızdır. Bu akıntıların gerektiği şekilde emilmesi, kullanmamız gereken ped miktarını da belli ölçüde azaltacaktır.

Regl Döneminde Hassas Koruma

3. Saflık

Pek çok pedde renklendirici ve parfüm bulunmaktadır. Özellikle parfüm içeren pedlerin sayısı oldukça fazladır. Kullandığınız pedlerin içinde bu tarzda kimyasalların bulunmadığından emin olun. Boya ve parfüm, cildinizin tahriş olmasına sebep olacak ve regl döneminiz boyunca sizi rahatsız edecektir. Hatta tahriş olan bölgeler, regl sonrasında da sizi rahatsız etmeyi sürdürecektir. Bu sebeple içerik açısından saf pedleri kullanmanız önemlidir.

4. Koruyuculuk

Deri, çoğunlukla hassas bir organımızdır. Ancak regl döneminde cildimiz özellikle hassaslaşmaktadır. Bu hassaslık sebebiyle cildimizde regl dönemi boyunca türlü değişikliklerin olduğunu gözlemlemek mümkündür. Doğru ped kullanımı bu noktada da kendini gösteriyor ve önemini belli ediyor.

Bazı pedler, içerisinde cilt koruyucu losyonlar bulundurur. Bu losyonlar, isminden de anlaşılacağı üzere hassaslaşan cildinizi korumaya yöneliktir. Ped tercihi yaparken, içerisinde losyon bulunup bulunmadığını kontrol edin. Losyon, cildinizi tahriş olmaktan ve daha farklı olumsuz etkilere maruz kalmaktan koruyacaktır.

Regl döneminde hassas koruma

5. Uyumluluk

Regl döneminde dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında sizlere sunduğumuz fikirler henüz bitmedi. Kullandığınız pedlerde pek çok özellik bulunmalı. Pek çok beklentiyi ve gerekliliği karşılamalı. Bunlar doğru. Ancak bunlardan önce dikkat edilmesi gereken çok daha önemli bir husus var.

Pedinizin cildinizle uyumlu olması gerekmektedir. Teninize oturmayan ve sizi tam anlamıyla sarmayan bir ped, sizi süreç boyunca rahatsız edecektir. Bu sebeple cildinizle uyumlu olan bir ped arayışına girin. Tam anlamıyla konfor sağlayabilmesi adına bu, oldukça önemli bir noktadır.

Regl Döneminde Hassas Koruma

6. Baskınlık

Regl sürecinin en can sıkıcı konularından bir diğeri de ortaya çıkan rahatsız edici kokudur. Bu koku, regl döneminde rahatlığın önündeki en büyük engeldir.

Regl süreci boyunca bu rahatsız edici kokunun ortaya çıkmasını engelleyen pedler mevcuttur. Tercihlerinizde bu pedlere öncelik veriniz. Ancak bu pedlerin koku önleyici özellikleri zararlı herhangi bir kimyasaldan kaynaklanmamaktadır. İçlerinde parfüm barındırmayan bu pedler, hassas koruma talebinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

7. Temizlik

Regl döneminde konfor sahibi olabilmeniz için yapmanız gereken son bir şey daha var. Temizliğinize ve bakımınıza özen gösterin. Günde en az iki, maksimum üç kere olmak üzere pedinizi belli aralıklarla değiştirin. Bütün gün aynı pedle kalmak hassas koruma talebinizin önündeki en büyük engel olacaktır. Bu hataya düşmeyin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.