Meteoroloji kar geliyor diye uyardı. Bazı bölgelerde kar yağışı başladı, diğer yerlere de gelmek üzere. Önümüzdeki 5 Gün Hava Nasıl Olacak? İşte il il hava durumu…

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre; Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli yağış bekleniyor. Vatandaşlar ani sel, su baskını, heyelan gibi durumlara karşı uyarıldı.

KAR BEKLENEN ŞEHİRLER

Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş ve Hakkari çevreleri ile Şırnak’ın doğu ilçelerinde yoğun (20 cm. ve üzeri) kar şeklinde yağacak.

İSTANBUL

İstanbul’da ise birkaç gündür beklenen kar yağışı Kartal’da başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler yaşanabilecek olumsuzluklara karşın tatbikat yaptı.

BOLU DAĞI’NDA YOĞUN KAR YAĞIŞI

TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde gece devam eden sağanak sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı TEM otoyolunda Bolu Dağı Tüneli kesiminde etkili olurken, D-100 karayolunda ise Bakacak, Karanlıkdere ve Seymenler mevkisinde etkisini sürdürüyor.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

hava tahmini

haritatahmingun2

haritatahmingun3

haritatahmingun4

haritatahmingun5