Neden Kilo Alıyorsunuz?


Ne kadar zayıflarsanız zayıflayın göbeğinizden kurtulamıyor musunuz? Ya da yediğiniz her şey basenlerinizde mi toplanıyor? Yahut o mideniz bir türlü inmiyor mu? Herkesin birbirinden farklı kilo alma sebepleri var. Fotoğraflara bakın ve niye kilo aldığınızı öğrenin.

1. Kilonuz Üst Bölgede Toplanmışsa

neden-kilo-alıyorsunuz1

Lamı cimi yok; şişmanlama nedeniniz çok fazla yemek yemek. “Su içsem yarıyor” demeyi bırakıp, bir an önce boğazını kontrol altına alın.

2. Kilolarınız sadece göbekteyse

neden-kilo-alıyorsunuz2

Sadece göbeğiniz varsa kilo almanızın nedeni tamamen sinirsel. Stres sebebiyle şişkinlik ve hazımsızlık çektiğiniz için göbeğiniz daha şişkin de görünebilir. Yani sizin diyetisyene değil, bir psikoloğa ihtiyacınız var.

3. Kilolarınız basen bölgesindeyse

neden-kilo-alıyorsunuz3

Bu fotoğraftaki kilo alma biçimi genel olarak Türk kadınlarının ortak derdidir. Üst bölgeniz incecik ama basen ve üst bacaklar aşırı kiloluysa bilin ki bunun nedeni glutendir. Gluten nede mi var; Buğdayda, arpada, çavdarda… Yani günlerde pasta börek yemeyi bırakır, evde makarna yapmaktan vazgeçerseniz o kilolardan eser kalmaz.

4. Kilolar karın-göbek bölgesindeyse

neden-kilo-alıyorsunuz4

Bu resimdeki gibi, kilolarınız ön karın bölgesinde toplanmışsa, sizin sorununuz genetik yatkınlıkla ilgili. Muhtemelen anneniz de, anneanneniz de öyledir. Sizin derdinizin tek çaresi var spor… Mesela pilalesle karın kaslarınızı sıkılaştırarak karnınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

5. Kilolar alt kalça ve bacak bölgesindeyse

neden-kilo-alıyorsunuz5
Alt kalça ve bacak bölgesinden kilo almanın sebebi olarak kan dolaşımı problemleri gösterilebilir. Doktora başvurarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

6. Kilolar vücudun orta bölgesine yerleşmişse

neden-kilo-alıyorsunuz6

Vücudun orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. Oturarak çalışıyorsanız, hareket etmeye özen gösterin. Sporu ihmal etmeyin.

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.