Mikrodalga Fırını Temizlemenin En Kolay Yolu


Mikrodalga mutfakta hayat kurtaran bir alet… Yemekleri ısıtmak, donmuş malzemeleri çözmek veya hızlı bir yemek hazırlamak için olmazsa olmaz hale gelmeye başladı. Ancak çok çabuk kirleniyor. Şimdi size mikrodalga fırınları temizlemeyi çok kolaylaştıran bir yöntem önereceğiz.

 

YEMEKLER SIÇRAR

Hızlı hayatın içinde hızlıca yemek hazırlamak ve yemek kaçınılmaz oldu. Bu nedenle mikrodalga fırınlar da baş tacımız… Ah bir de bu kadar kolay kirlenmese!.. Yemek ısıtırsınız, her yere sıçrar. Sıçrayanlar yüzeye iyice yapışıp kurur, temizlemesi işkence haline gelir.

TEMİZLİK HİLESİ

Neyse ki, mikrodalganızı kolayca temizlemek için bir numara var. Üstelik de ovalama yapmak zorunda değilsiniz! Bu hile için sadece birkaç şeye ihtiyacınız var: Mikrodalga fırına dayanıklı cam bir su kabı, biraz sirke ve mutfak çekmecenizde bulunan bir tahta kaşık…

 Mikrodalga Fırını Temizlemenin En Kolay YoluNASIL YAPILIR?

Bir fincan sirke ile bir fincan suyu cam kabın içine koyun. Ardından tahta kaşığı da kaseye yerleştirin. (Tahta kaşığı koyarak sirkeli suyun aşırı ısınıp patlamasını engellemiş olacaksınız)
Kaseyi mikrodalga fırına yerleştirin. En yüksek ayarda 5 ya da 10 dakika (fırınınızın derecesine bağlı olarak) çalıştırın.

Sirke ve su fırına yapışıp kalan artıkları yumuşatacağından ovalamaya gerek kalmadan, bir bez yardımıyla pislikleri temizleyin.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.