Kuaförde Saçını Yıkattı, Felç Oldu


Kuaförde saçını yıkattı felç oldu

Her kadının sık sık yaptığı bir davranış Elizabeth Smith’in hayatına mal oluyordu. 48 yaşındaki kadın kuaförde saçını yıkattı. Ardından felç oldu.

Kaliforniyalı Elizabeth Smith o gün de,  saçını yıkatmak için kuaförüne uğradı. 10 dakikada işi biten kadın, kuaförden çıkıp normal hayatına devam etti. Ancak bazı şeyler ters gitmeye başladı. Smith’in sol kolunda ve bacağında hissizlik başlamıştı. Talihsiz kadın 1 hafta sonra da felç oldu.

elizabeth-smithDoktorlar, Smith’in felç olmasının sebebini saçının yıkanırken aldığı pozisyondan kaynaklı olduğunu belirttiler. Kadının kafasını arkaya yasladığında omurgasının, atardamarını keserek pıhtılaşmaya sebep olduğunu ve bunun sonucunda da Smith’in felç olduğunu söylediler.

GÜZELLİK SALONU FELCİ

2 çocuk annesi kadın başına gelenlerden sonra kuaför salonuna dava açtı.

Elizabeth Smith’in başına gelen olay “Güzellik Salonu Felci” olarak biliniyor. Saç yıkama ünitelerinin insanı soktuğu pozisyon nedeniyle, beyne giden ana damarlar zedelenebiliyor. Boynun fazla esnemesi nedeniyle atardamara baskı oluyor ve damarlar zarar görebiliyor. Bunun sonucunda ortaya çıkan kan pıhtıları beyne yürüyerek felçle sonuçlanabiliyor.

ÇOK YAYGIN BİR DURUM MU?

Kuaför felci çok sık görülen bir durum değildir. Dişçi koltuğunda oturmak hatta yoga yapmak bile bu riski taşır. Ama yine de boynumuzu koyarken dikkatli olmakta ve acı hissettiğimizde hemen kalkmakta fayda var. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe