Krom Armatürler Nasıl Temizlenir?


krom armatürler nasıl temizlenir

Musluk bataryalarını temizlemenin birçok yöntemi var. Peki krom armatürler nasıl temizlenir?

Krom kaplama, herhangi bir metal armatüre parlak, ayna benzeri bir yüzey kazandırır. Krom genellikle mutfak, banyo ve otomobiller gibi lekelenmenin meydana gelebileceği nemli alanlarda kullanıldığından, kromun parlaklığını korumak için sık bakım ve temizlik gerekir. 

Kromun verdiği parlaklık güzel görünmesine rağmen üzerinde az miktarda biriktiğinde bile çirkin görünme dezavantajına sahiptir. Krom eşyalarınızı parlak tutmanın en iyi yolu onları düzenli olarak temizlemektir.

krom armatürler nasıl temizlenir
Krom armatürler nasıl temizlenir?

Krom Armatürü Temizleme

Krom musluk bataryalarını temizlemek için sabunlu suya batırılmış nemli bir bez çoğunlukla yeterlidir. Parlaklığı artırmak için temizledikten sonra mikrofiber bir bezle kurulayabilirsiniz.

Krom üzerinde sert temizleme solüsyonları kullanmayın. Bu ürünler cilayı çizecek ve metalin parlaklığına zarar verecektir. Tüm sabunlu kalıntıları iyice duruladığınızdan emin olun, aksi takdirde metalin lekelenmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Özellikle çok kirli, lekeli krom armatürler ve bağlantı parçaları için sabunlu su karışımı yerine yarı yarıya sirke ve su karışımı ile temizleyebilirsiniz. Karışımı uyguladıktan sonra nemli bir bezle silerek temizleyin.

Krom yüzeyleri diş macunuyla da temizleyebilirsiniz. Yumuşak, nemli bir beze kuruş büyüklüğünde normal, jel içermeyen diş macunu uygulayın. Diş macununu ince ve eşit bir tabaka halinde kromun üzerine sürün. Krom armatürünüzün pırıl pırıl parladığını göreceksiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe