Kereviz Suyunun Faydalarına İnanamayacaksınız


Kereviz suyu

Kereviz suyu sağlığa faydaları nedeniyle son yıllarda popülerlik kazandı. İster diyet yapın, ister sağlıklı beslenin bu sağlıklı içecek hep sofranızda olmalı. Neden mi? İşte kereviz suyu içmenin faydaları:

KEREVİZ SUYUNUN FAYDALARI

kereviz suyu

  1. Antienflamatuar özellikler: Kereviz, vücuttaki inflamasyonu (iltihaplanma) azaltmaya yardımcı olabilecek özelliklere sahip bileşikler içerir.
  2. Antioksidanlar: Kereviz, hücreleri serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilecek C vitamini ve flavonoidler gibi antioksidanlar içerir.
  3. Hidrasyon: Yüksek oranda su içerdiğinden iyi bir hidrasyon yani su kaynağıdır.
  4. Sindirim sağlığı:  Sindirim enzimlerinin üretimini teşvik ederek ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olarak sindirim sağlığını iyileştirmeye yarar.
  5. Kan basıncı: Kan basıncını düzenlemeye yardımcı olan bir mineral olan yüksek potasyum içeriği nedeniyle kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.
  6. Cilt sağlığı: Hidrasyonu teşvik ederek, iltihaplanmayı azaltarak ve güneşten ve diğer çevresel faktörlerden kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlayan antioksidanlar sağlayarak cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Hangi B Vitamini Ne İçin Kullanılır?

https://www.pemmbe.com/hangi-b-vitamini-ne-icin-kullanilir/


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.