Kendisini Dünyaya Getirdikleri İçin Anne Babasına Dava Açacak


Kendisini Dünyaya Getirdikleri İçin Anne Babasına Dava Açacak

Kendisini dünyaya getirdikleri için anne babasına dava açacak. 27 yaşındaki adam anne babasının kendi mutlulukları için çocuk sahibi olduklarını ve bu yüzden de okul ve kariyer saçmalıklarıyla uğraşmak zorunda kaldığını düşünüyor. 

Antinatalizm olarak adlandırılan doğum karşıtı hareket Hindistan’da giderek dikkat çekmeye başladı. Bu hareketin başındaki 27 yaşındaki Raphael Samuel esprili bir davaya hazırlanıyor.

Ahlaken yanlış olduğu gerekçesiyle üremeye karşı çıkan ‘doğum karşıtı hareket’e dikkat çekmek isteyen Samuel rızasını almadan kendisini dünyaya getiren anne ve babasına dava açacak. Facebook’ta ‘Nihilanand’ adında bir sayfa açan ve doğum karşıtı hareketle ilgili paylaşımlar yapan genç adam,  ebeveynlerine dava açacağını da bu sayfadan duyurdu.

ÇOCUK DÜNYAYA GETİRMEK İNSAN KAÇIRMAKTAN FARKSIZ

Anne ve babaların bencil olduklarını ve kendilerini mutlu etmek için çocuk yaptıklarını iddia eden Samuel anne baba mutlu olacak diye doğmak isteyip istemedikleri hiç sorulmamış çocukların saçma sapan bir dünyada zor yaşamlar sürmek zorunda kaldığını belirtti ve çocuk dünyaya getirmenin insan kaçırmak ve köle etmekten farksız olduğunu savundu.

Genç adam The Print haber sitesine verdiği bir röportajda kendi ebeveynlerini çok sevdiğini ve ailesiyle çok iyi ilişkilere sahip olduğunu da belirtti. “Ama onlar beni kendi mutlulukları için yaptı” diyerek sözlerine şöyle devam etti:”Şu ana dek çok güzel bir hayatım oldu. Ancak neden bir başka kişi de okul ya da kariyer gibi saçmalıklarla uğraşmak zorunda kalsın ki? Üstelik de benden var olması için ricada bulunmamışken…”

Kendisini Dünyaya Getirdikleri İçin Anne Babasına Dava Açacak

EBEVEYNLER İKİYÜZLÜDÜR

Samuel, kendisine ait Nihilanand sayfasından şöyle sesleniyor:

“Ebeveynler ikiyüzlüdür. İyi bir ebeveyn çocuğunu kendi istek ve ihtiyaçlarının üzerine koyar ama aslında çocuk ebeveynin istek ve ihtiyaçlarının sonucudur.”

“Çocuklarınızın sorunlarının olmasının tek nedeni, onları dünyaya getirmiş olmanız.”

Antinatalizm Nedir?

Dünyada gittikçe yıldızı parlayan Hindistan’da aile kurma ve çocuk yapma baskılarına karşı bir direnç gösteren Antinatalizm hareketi çocuk yapmanın dünyanın zaten azalan kaynaklarını daha da azaltmaktan başka bir işe yaramayacağını savunuyor ve şöyle diyorlar:

“Bu dünyaya daha fazla çocuk yaparak çevresel ve toplumsal yozlaşmayı artıracak mısınız? Dünyaya çocuk getirmezseniz, çocuklar da daha fazla acı çekmez, siz ne düşünüyorsunuz?”

 

 

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe