Kedilerin Beden Dilinden Anlamak


Beden Dili

Kedilerin Beden Dilinden Anlamak

İnsanların beden dili olduğu gibi kedilerin de bir beden dili vardır. Bu hareketlere bakarak kedilerinizin ne demek istediklerini çok daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Hayvanlar konuşamadıkları için beden diliyle sizinle iletişim halinde olurlar. Kedileriniz bakışlarından miyavlama tonlamasına hatta kuyruk hareketlerine kadar size sürekli bir şeyler anlatırlar. Kedinizin en iyi şekilde gözlemleyerek onu artık tanır ve hareketlerini kolaylıkla anlarsınız. Her kedinin karakteri farklı olduğu için beden diliyle anlatmaya çalıştığı şeyi kedinizi tanıdıktan sonra zorlanmadan anlıyor olursunuz.

Kedinizin Kuyruğu Yukarı Doğru Dikse

Kediler mutlu ve heyecanlı olduklarında kuyruklarını yukarı doğru dikerler. Eğer sizi gördüklerinde kuyruklarını dikiyorlarsa yüksek ihtimalle sizi sevdikleri için sizi görmekten mutluluk duyduklarındandır.

Kuyrukları Aşağı Doğru ve Kabarmışsa

Kedilerinizin eğer kuyrukları aşağı bakıyorsa ve tüyleri kabarmışsa bu onların korktuğu ve tehdit aldığını gösterir. Yaşadığı heyecandan dolayı da tüyleri tedirgin bir şekilde kabarır.

Kuyruğunu Hızlı Bir Şekilde Aşağı Yukarı Sallaması

Köpeklerde bu hareket onların mutlu ve heyecanlı olduklarını gösterir. Ancak kedilerde bu durum farklıdır. Eğer kedinizi fazla yalnız bırakmışsanız yalnızlık duygusundan ötürü kediniz kuyruklarını sallayarak size yalnız kaldıklarını gösterirler.

Kuyruklarını Havada Titretmeleri

Bu hareket kedilerinizin çiftleşme döneminde olduklarını gösterir ve bunu karşı cins kedilere göstermek için yaparlar.

Kulaklarının Dikleşmesi

Kulaklarını dikleştiren kediler etrafı gözlemleme halinde oldukları için bu hareketi yaparlar.

Kedinizin Elinizi Isırması

Kediler sizinle oynamayı kendi canları istediği sürece çok severler. Eğer oynarken elinizi ısırıyorsa bu kedinizin sizinle oynamaktan zevk aldığını ve kaşınan dişlerini kaşıdığı anlamına gelir.

Kedilerin Hırlaması

Kediler acı çektiğinde de mutlu olduğunda da hırlarlar. Bu ikisi arasındaki fark ancak sahibinin kediyi ne kadar tanıdığıyla anlaşılabilir.

Kedilerin Tırnaklarını Yere Geçirmesi

Kediniz henüz yavruyken tırnaklarını yere geçiriyorsa bu yeni çıkan tırnaklarının kaşındığını gösterir. Fakat yetişkin bir kediniz varsa ve tırnaklarını yere geçiriyorsa bu onun rahat bir uykuya daldığını gösterir.

Yere Sırt Üstü Yatmaları

Kediler kendileri istediği müddetçe sizinle oynar ve bu durumdan memnun olurlar. Eğer kediniz sırt üstü yere yatmış ve patilerini oynatıyorsa bu çok mutlu olduğunu ve sizinle oynamak istediğini gösterir.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe