Kanamayı Durduran Baharat: Sadece 30 Saniyede


kanamayı durduran baharat

Kanamayı durduran baharat mı olur? Olur, hem de 30 saniye gibi kısa bir sürede… Baharatın adını duyunca çok şaşıracaksınız.

Herhangi bir tarafımız kesildiğinde yapmamız gereken ilk şeyin kesilen bölgeye baskı uygulamak olduğunu biliriz. Ancak maalesef baskı uygulamak ve kesilen bölgeyi temiz tutmak için evimizde her zaman gerekli malzemeler olamayabiliyor.

ÖNCE TEMİZLEYİN

Öğreneceğiniz bu yöntemle rafınızda bulunan bir baharatla kanamayı anında durdurabileceksiniz.

Eliniz veya vücudunuz herhangi bir yerinde oluşan kesiğe karşı önce batikon ile kesiği sterilize etmeniz, sonra antibiyotik bir krem sürmeniz ve son olarak da bölgeyi gazlı bez veya bandaj ile sıkıca sarmanız gerekiyor.

Peki elinizde küçük bir kesik varsa ve hem kanamayı durdurup hem de hiç zahmete girmeden kolayca kesilen yeri kapatmak istiyorsanız ne yaparsınız?

kanamayı durduran baharatARNAVUT BİBERİ KANAMAYI DURDURUYOR

Eğer o sırada mutfaktaysanız ve evinizde Arnavut biberi varsa kesiğin olduğu yere Arnavut biberi dökebilirsiniz.

Arnavut biberi tarih boyunca çeşitli amaçlarla kullanıldı. 16. yüzyılda ise Avrupa ilk kez Arnavut biberi ile tanıştı.

Yapılan bir araştırmaya göre de Arnavut biberinin tok tuttuğu, tansiyonu dengelediği ve kanser riskini azalttığı görüldü.

Kanamayı durdurma…

Arnavut biberini, kesilen bölgeye uygulamak hem kolay hem de hızlı. Kesilen yere biberi döktüğünüzde 10-20 saniye içinde kanamanızın durduğunu göreceksiniz.

Antibakteriyel özelliği olan Arnavut biberi, küçük kesiklerin mikrop kapmasını da önler.

Kesiğin acısını alır

Biberlere acılığını veren kapsaisin maddesi Britanya’da yapılan bir araştırmaya göre aynı zamanda acıyı da azaltıyormuş. Kapsaisin bunu, beyne acı sinyalini yollayan bir peptit hormonun salgılanmasını azaltarak yapıyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.