Ilık Bir İçeceği Birkaç Dakikada Buz Gibi Yapın


Ilık Bir İçeceği Birkaç Dakikada Buz Gibi Yapın

Ilık bir içeceği birkaç dakikada buz gibi yapmak mümkün. Üstelik sadece evde olan malzemelerle, hiç yorulmadan, kolayca… İşte o yöntem;

Sıcak havalarda soğuk içecekler ne iyi gider. Biraz kola, biraz buzlu çay, güzel bir soğuk bira… Ancak bir şeyi içmek için önce soğumasını beklemek için kimsenin zamanı yok. Özellikle market alışverişi yapıp eve geldiğinizde dolabı yerleştirirken bir yandan da soğuk çay içeyim deseniz içemezsiniz. Çünkü soğuk çayınız henüz ılıktır. Soğuması için de en az yarım saat buzdolabında beklemeye ihtiyacı vardır. Ya da daha hızlı soğuması için buzluğa atarsınız, sonra işe dalar onu buzlukta unutursunuz. Hangimizin başına gelmedi ki?

Oysa ılık içecekleri birkaç dakikada buuuzzzz gibi yapmanın formülünü biliyoruz 🙂 Üstelik birkaç basit malzemeyle…

İnternetiniz Daha Hızlı Çeksin! İçecek Kutusuyla Wi-Fi Yükseltici Yapın

GEREKLİ MALZEME

Büyük bir kase veya tencere
Su
Buz küpleri
Tuz

NASIL YAPILIR?

Kaseyi suyla doldurun ve içine buz küplerini atın. İçine bir avuç kadar da tuz serpin.

Ilık Bir İçeceği Birkaç Dakikada Buz Gibi Yapın

İçecek kutusunu bu kasenin içine koyun. 1 dakika sonra içecek kutusunu ters yüz edin ve yine bir dakika daha bekleyin. Bitti bile, artık içeceğin buz gibi oldu. Bu yöntemle iki dakika içinde 24 derece olan içeceğin sıcaklığı 5 dereceye kadar iniyor.

Ilık Bir İçeceği Birkaç Dakikada Buz Gibi Yapın

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.