Hayvan Tüylerini Giysilerden Çıkarmanın Etkili Yolları


Tüy

Tüy Toplayıcı

Tüy toplayıcı hayvan tüylerini giysilerden çıkartmak için yapılmıştır. Bu sebepten çok tüy döken evcil bir hayvanınız varsa evinizde bulunmasın doğru olacaktır. Tüyleri çıkartmak için etkili yöntemlerden birisidir. Bu rulo şeklindeki nesne yardımıyla kıyafetinizin üzerinde gezdirerek tüyleri kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca çarşaf ve battaniyelerinizin üzerinde bulunan tüyleri tüy toplayıcı ile temizleyebilirsiniz.

Tüy

Bant

Tüy temizliğinde kullanılan pratik yöntemlerden biri de bant ile yapılan temizlik tüy temizleme yöntemidir. Bu yöntemde şu şekilde yapılır, bandı kıyafetlerinizin üzerine yapıştırarak çekmeniz yeterlidir. Tüylerin bulunduğu yere bandı yapıştırıp yavaşça çekmeniz yeterli olacaktır. Bant büyük olursa yaptığınız işlem kolaylaşacaktır.

Islak Lateks Eldivenler

Eldivenleri ıslatarak köpek tüylerini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Yapışıp kalan köpek tüylerini temizlerken oldukça etkili bir yöntem olan ıslak eldivenler yardımıyla tüyleri temizlemek hiç de zor değil. Eldivenin ıslatılmasının nedeni, elektriklenmenin ortaya çıkmasıdır. Kıyafetinizden çıkmayan tüyleri ıslak eldivenlerle kolayca çıkarabilirsiniz.

Tüy

Kuaför Bakımı

Tüylerinden şikayet ettiğiniz evcil köpeğinizi kuaföre götürüp tıraş ettirebilirsiniz. Bu sayede hayvan dostlarınız rahatlar ve hiç tüy dökmez. Buradaki temel nokta sevimli dostunuzu yaz aylarında götürüp tıraş ettirmelisiniz. Böylelikle hem köpeğiniz rahatlar hem de tüy derdinden kurtulmuş olursunuz.

Soğuk Havalar

Soğuk havalar hayvanların tüylerini temizlemek için oldukça uygun zamanlardır. Hayvan tüylerinin soğuk havalarda temizlenmesi kolaydır. Rüzgar ve soğuğun etkisiyle tüyler havada uçuşacak ve bu sayede kumaşınızın üzerindeki tüylerden kurtulacaksınız. Bunu yapmak için soğuk hava veren bir saç kurutma makinesi yardımıyla 15 dakika boyunca kıyafetlerinizin üzerine tutun. Böylelikle tüyler havada uçuşacak ve kumaşın temizlenmesini sağlayacaktır.

Balon Şişirin

Balon şişirerek tüylü olan bölgelerde yavaşça gezdirin. Böylece oluşan statik elektrik sayesinde tüyler balon üzerinde toplanır ve uğraştığınız ve gitmeyen tüylerin hepsi bir araya gelir.

Köpeğinizi Tüyleriniz Tarayın

Evinizde beslediğiniz köpeğinizin sağlıklı ve bakımlı olabilmesi için köpeğinizin tüylerini her gün düzenli olarak tarayın. Bu sayede köpeğinizin günlük bakımını yaparak onları hastalıktan korumuş olursunuz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe