Erkekler Bu İltifatları Duymaya Bayılıyor 


Erkekler Bu İltifatları Duymaya Bayılıyor 

Erkekler Bu İltifatları Duymaya Bayılıyor 

Elbette iltifat ve güzel sözler duymayı sevenler yalnızca kadınlar değil. Erkekler de sevdikleri kadından hoş sözler bekliyor. Örneğin öyle hoş sözler ve hitaplar var ki erkekler bu iltifatları duymaya bayılıyor. Herkesin hitap şekli ve sevdiği cümleler farklı olsa da genelleme yaparsak erkeklerin duymayı sevdiği sözler kadınlara göre biraz daha farklı oluyor. Peki, erkeklerin duymaktan en çok hoşlandığı o iltifatlar nelerdir? Gelin birlikte bakalım.  

Erkekler Bu İltifatları Duymaya Bayılıyor 

Erkeklerin Duymaktan Hoşlandığı Sözler  

Her şeyden önce erkeklerin kadınları güldürmeyi sevdiği ve kendilerini bu şekilde kanıtlama yoluna gittikleri bir gerçek. Dolayısıyla ona ne kadar eğlenceli ve komik birisi olduğu vurgusunu yaparsanız bundan çok hoşlanacaklardır. Elbette ki durduk yere de söylemeyin. Bir esprisinin arkasından gelecek yorumunuz onu çok mutlu edecektir.  

Erkeklerin duymaktan hoşlandığı sözler kategorisindeki bir diğer önemli konu da bir ihtiyacınız olduğunda ondan rica etmeniz olacaktır. Sevdiği insana herhangi bir konuda yardımcı olmak ve bir diğer değişle ihtiyaç duyulan kişi olmak; özellikle de size bir şey öğrettiğini hissetmek özgüvenini okşayacaktır. 

Örnek olarak size ellerinde bir demet çiçekle geldiyse karşılığında yapacağınız içten bir teşekkür; onun takdir edildiğini hissettirecek ve böyle güzel jestler konusunda teşvik edici olacaktır. Ayrıca erkeklerin güçlü olmayı ne kadar sevdiğini anlamak için herhalde fazladan bir söze gerek yok.  

Ancak siz yine de ona mesela elinizdeki ağır bir yükü taşıdığında ne kadar güçlü olduğu vurgusunu yaparsanız, emin olun çocuklar gibi mutlu olacaktır. Yukarıdakilere ek olarak; eşinizin bir partner olarak da ne kadar iyi olduğunu belirtirseniz muhtemelen duymayı en çok sevecekleri sözlerden birisi de bu olacaktır.  

Erkekler Bu İltifatları Duymaya Bayılıyor 

Cilveli Sözler  

Tahmin edersiniz ki güzel sözler duymayı sevenler sadece kadınlar olamaz. Erkekler duygularını gizlemeyi daha iyi başaran varlıklar olsalar da yeni de iltifatlar karşısında çok mutlu olacaklardır. Yazımızın devamında belirteceğimiz birbirinden güzel sözlerle ilişkinizin eskimesini önleyerek; birbirinize karşı duygularınızı da sıcak tutabilirsiniz.  

Bazen insanın karşısındaki kişi tarafından sevildiğini bilmeye ve güzel sözler duymaya ihtiyacı oluyor. Emin olun güzel sözler duymamaktan şikayetçi olanlar da sadece kadınlar değil! Şimdi hayatınızdaki insanın çok seveceği sözlerle devam edelim. 

Mesleğinde Çok Başarılısın 

Evet, kadın erkek kim olursa olsun uğruna büyük emekler verdiği işiyle ilgili güzel şeyler işitmek ister. Erkeklerin de ne kadar zeki olduklarını duymaya ihtiyacı var. Dolayısıyla özellikle işine değer veren ve emek gösteren biriyse; ona işini ne kadar iyi yaptığını söyleyin.  

Çok Güçlü Birisin 

Ufak tefek bir ev işi bile olsa; ona yaptığı iş için yapacağınız iltifat, uğraşının sonunda mutlu olmasını ve iyi hissetmesini sağlar. Örnek olarak kavanoz kapağı açtığında söyleyeceğiniz ‘ne kadar güçlüsün’ sözleri bile oldukça etkileyici olabilir.  

Seni Dinliyorum 

Şüphesiz ki; erkeklerin düştüğü sözler kategorisinde açık ara ‘seni dinliyorum’ kalıbı gönül çeler. Bu konu özellikle erkeklerin çok muzdarip olduğu bir alan. Çünkü kadınlar olarak onları her zaman çok da dinlediğimiz söylenemez. Özellikle morali bozuk olduğunda onu can kulağıyla dinlediğinizi bilmesi; her insan için olduğu gibi onun için de oldukça değerli olacaktır. Evet, her şeyden önce zor bir gün geçirdiğinde, sevdiğiniz insana nasıl olduğunu, nasıl hissettiğini sorabilirsiniz.  

Sana Güvenim Tam 

Geldik bir başka etkileyici ve sihirli söze… Karşınızdaki insan, işinde ya da herhangi bir konuda zorluğa düştüğünde ve güveni kırıldığında onu cesaretlendirin. Emin olun sevdiği kadının ona güvendiğini bilmesi ve sizin bunu ona doğrudan söylemeniz; çok değerli olacak ve tüm enerjisini toplamasına yardım edecektir.  

Ben Senin Yanındayım 

Bunu, yalnızca erkekler değil; tüm insanlar duymayı çok sever. Ona yanında olduğunuzu ve gerektiğinde ona destek olduğunuzu hissettirmeniz; söyleyeceğiniz bazı cilveli sözler ve cümlelerden bile daha etkili olabilir.  

Yakışıklısın 

Kadınlar gibi erkeklerin de duymayı en çok seveceği sözlerden birisi; ne kadar yakışıklı olduğunu söylemenizdir. Gerek kadınların gerekse de erkeklerin iltifat duymayı çok sevdiği bir gerçek. Karşınızdaki insana, onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek belki de tüm iltifatların özeti ve en güzel olanı. Diğer tüm iltifatlar;  erkeklerin duymayı seveceği sözler arasında yer alsa da seni seviyorum cümlesinin büyüsü her zaman farklıdır. 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.