Cinsel Çapalama Nedir? Tuzlu Su Nasıl Uygulanır?


nsel çapalama

Cinsel Çapalama Nedir? Tuzlu Su Nasıl Uygulanır?

Evlilikler yıllar içinde sonra monotonlaşır. İlk günkü aşktan eser kalmaz. Çiftler birbiriyle daha az konuşmaya başlar ve giderek yatakta da işler yolunda gitmez. Peki bunun bir çözümü yok mu? Monotonlaşan cinsel hayat yeniden canlandırılabilir mi? Evet bunun bir yöntemi var: Cinsel çapalama

cinsel çapalama

Uzman Klinik PsikologeEsra Ezmeci, evlendikten sonra sona ern bir aşkı yeniden canlandırmanın mümkün olduğunu belirterek, tuzla çapa yöntemini denemenizi öneriyor.

ÇAPALAMAK NEDİR?

Çapa, bir şeyi başka bir şeyle bağlamak ve aralarında bir ilişki kurmak anlamına gelir. Partnerinizin sizi sevmesini sağlamanın bilimsel olarak kanıtlanmış iki yolu vardır ve çapalama psikolojide uzun süredir kullanılan bir yöntemdir. Aslında, hayatımız boyunca farkında olmadan sürekli çapalıyoruz. Örneğin, uzun zaman önce ameliyat olmuş biri hastanede yürürken bile midesi bulanır. Hastalık geçti, ama hastane o hatırayı tekrar hatırlattı. İşte bu çapadır.

Duyularımızı bu kadar harekete geçirirsek, karşı taraf üzerinde çok fazla iz bırakabiliriz. Peki, ilişkilerde çapa yani cinsel çapalama nasıl kullanılır?

Bu Besinler Cinsel Organ Kokularını Etkiliyor

CİNSEL ÇAPALAMAK NASIL UYGULANIR?

Cinsel çapalama nasıl uygulanır? Partnerinizle çok mutlu anlarda, örneğin çok hoş bir noktada, partnerinizin avuçlarına, omuzlarına veya boynuna az miktarda baskı uygulayabilirsiniz. Eşinizin avucunun ortasına 3 saniye boyunca 4 veya 5 kez baskı uygularsanız, o anıyı çapalamış olursunuz. Ancak neden yaptığınızı belli etmeden masaj yaptırdığınızı söylemelisiniz.

Sonra partnerinizin eli bir yere çarptığında, acı hissettiğinde veya avuç içi bastırdığında ve sizinle olan güzel anılar tetikleyici olur. Ayrıca bu çapa sırasında “s” harfini bastırarak birbirinizle konuşmanız, onların hafızalarına daha çok kazınmasına yardımcı olacaktır. Çünkü “s” harfi, akılda en çok hatırlanan harflerden biridir.

nsel çapalama

TUZLU SU YÖNTEMİ NEDİR?

Tuzlu su nasıl uygulanır? Kadınların kadınsı enerjisi vardır. Ancak aşırı aktif işler ve erkek gücü gerektiren işler onların enerji dengesini bozabilir. Bu yüzden haftada bir banyo yaptıktan sonra, 1 litre suya 2 yemek kaşığı tuz ekleyip, suyu vücudunuzun sağ tarafından üzerinize dökün ve gece boyunca bu şekilde tutun. Ertesi gün kendinizi çok iyi hissedeceksiniz ve partnerinizden iltifat alabilirsiniz.

Sağdan sola doğru olan enerji, kadınların dişil enerjisidir ve soldan sağa doğru olan enerji, eril enerjidir. Tuzlu su yöntemini uyguladıktan sonra odada kırmızı ve siyah kullanın.

Haftada birbirinize söz verin ve birbirinize vakit ayırın. Bu, ilişkinizin öncelikli olduğunu gösterir ve her zaman birbirinize destek olduğunuzu hatırlatır. Ayrıca, düzenli olarak birlikte yapabileceğiniz aktiviteler planlayın ve bunları gerçekleştirmek için birbirinize sorumluluk verin.

İlişkinizin sadece cinsellik üzerine kurulu olmama sına dikkat edin. Birbirinizi anlamak, dinlemek ve anlatmak için zaman ayırın. İlişkinizde güven, iletişim ve saygıyı korumaya özen gösterin. Birbirinize güveninizi koruyun ve asla yalan söylemeyin.

Son olarak, ilişkinizdeki sorunları ertelemeden ve küçümsemeden ele alın. Sorunların üzerine gitmek ve birlikte çözmek, ilişkinizin daha güçlü olmasına yardımcı olur. Ancak, bu konuda profesyonel yardım almak için de çekinmeyin.

Unutmayın, ilişkilerde çapalama ve tuzlu su yöntemleri sadece aracıdır. Gerçek ilişki, her zaman sevgi, saygı, iletişim ve anlayışa dayalıdır. Bu değerleri koruduğunuz sürece, ilişkiniz her zaman sağlıklı ve mutlu olacaktır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.