Anne ve Babanızla Başınızı Derde Sokmadan Onlara Yapabileceğiniz 10 Şaka


Şaka

Birçok kişi evde ebeveynleri karantinada kaldığından, yapılabilecek şakalar da hem izleyici açısından hem de olanak açısından biraz daha sınırlı olabiliyor.

Bazen şakanın dozu kaçabiliyor. Gerçekten acımasız şakalar yaparsanız, şakaladığınız ebeveynin öfkesinden nasıl kaçacağınızı da önceden hesaplamanız gerek.

Şaka

Biz yine de başınızı ailenizle belaya sokmadan yapması kolay 10 şakanın bir listesini yaptık. Dürüst olmak gerekirse şakalandıklarını öğrendiklerinde onların da sizinle birlikte kahkahalara boğulacaklarına inanıyoruz.

Renkli Su Şakası

Bu şaka oldukça zararsız. Bu şakanın yapacağı tek şey ailenizin, çeşmenizden akan suyun kalitesiyle ilgili meraklanmasını sağlayacak. Belki de azıcık korkarlar. Bu şakayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler jel gıda boyası ve bir parça bez. Jel gıda boyasını bir bez yardımıyla musluğun ağzına sürün ve ebeveyninizin çeşmeyi açmasını bekleyin.

Balon Şakası

Bu şaka aslında oldukça sevimli. Ebeveyninizin yatak odasının kapısına büyükçe bir cep yapın ve içini şişirilmiş balonlarla doldurun. Böylece kapıyı açan ebeveyn büyük bir balon saldırısına maruz kalacaktır.

Batarya Şakası

Bu şaka biraz evdeki tansiyonu yükseltebilir, küçük ama etkilidir, uyarmadı demeyin. Evdeki pille çalışan cihazların içindeki pilleri çıkarın ve sessizce köşenizden izleyin. Evde herkesin sıkıldığı bu karantina döneminde oldukça etkili olacaktır.

Şaka

Fotoğraf Değiştirme Şakası

Bu şaka biraz klasikleşmiş bir TikTok şakası ve asla ebeveynlerin dikkatini çekmiyor. Aile fotoğraflarının yerine yabancıların fotoğraflarını koyun. Biraz yaratıcı olmak isterseniz, ünlüleri veya çeşitli hayvan fotoğraflarını koymayı deneyebilirsiniz. Ebeveyniniz fark ettiğindeki yüz ifadesini kameraya almayı unutmayın.

Kırık Ekran Şakası

Her şeyin, özellikle elektronik aletlerin inanılmaz pahalı olduğu şu dönemlerde, akıllı telefonunuzun veya varsa tabletinizin ekranını çatlamış gibi göstererek ebeveyninize ufak çaplı bir kalp krizi geçirtebilirsiniz.

“Tuvalet Sigara İçiyor” Şakası

Bir çift tuvalet kağıdı rulosu alın ve göz yapmak için bunları klozet kapağının üzerine koyun. Ardından boş bir rulo alın ve kapak ile oturak arasına yerleştirin. Böylece klozetiniz sigara içiyor gibi görünecek. Ebeveyniniz gördüğünde ufak bir şaşkınlık sonrası mutlaka gülecektir.

Şaka

“Banyodan Çıkan Su” Şakası

Birkaç şişe su alın ve bunları sırayla banyodan çıkıyormuş gibi yerleştirin. Ardından banyodan su çıkıyor diye çığlık çığlığa bağırın. Aileniz endişeyle koşarak banyoya geldiğinde olanı görünce sizinle kahkahalara boğulacaktır.

Sahte Kısa Mesaj Şakası

Ebeveynlerinize, sizin yaptığınızda hoşlanmayacakları bir şeyle ilgili bir mesaj gönderin. (Örneğin, mağazadan o bluzu çalmamalıydık, gibi) Bir dakika bekleyin ve “Özür dilerim, mesajı arkadaşıma gönderecektim.” diye bir başka mesaj atın. Bu şakadan sonra saklanmanız gerekebilir.

Otomatik Düzeltme Şakası

Evde olduğumuz süre boyunca teknoloji her şeyimiz. O yüzden sıkça telefon şakası yapabilirsiniz. Annenizin veya babanızın telefonunu alın ve otomatik düzeltme ayarlarından “Hayır” veya “Evet” gibi bir kelimeyi başka bir kelime ile değiştirin. Burada yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Mutlaka kafaları karışacaktır.

“Kayıp Telefon” Şakası

Bu çok basit ve aslında eğlenceli bir şaka. Ebeveyninizin dalgın veya yoğun olduğu bir anında onu cep telefonunuz ile arayın ve telefonunuzu kaybettiğinizi söyleyin. Fark edene dek size kızacaktır ama sonra birlikte gülebilirsiniz. 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.