Anti-Aging Bitkileri İle Yaşlanmayı Yavaşlatın


Anti-Aging

Anti-Aging Bitkileri İle Yaşlanmayı Yavaşlatın

Biyolojik olarak yaşlanmanın durdurulması mümkün değildir. Fakat bu yaşlanmayı yavaşlatıp mümkün olduğunca belirtilerini en hafife indirmek sizin elinizde. Bunun için doğanın mucizelerinden faydalanabilirsiniz. Genç bir cilt için en iyi 10 anti-aging bitkilerini sizin için sıraladık:

  • Fesleğen

Fesleğen, yaşlanma belirtilerini önemli ölçüde önler. Yaz aylarında cildinizin maruz kaldığı UV ışınlarına karşı cildinizin elastikiyetini korumaya yardımcı olur. Taze fesleğen yaprakları biraz nohut ve biraz bal ile hazırladığınız karışımı yüzünüze sürüp biraz bekleterek durulayın.

  • Tarçın

Tarçın, yaşlanma karşıtı tedavilerde yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Toz tarçın ve balı karıştırarak yüzünüze maske yapın ve 10-15 dakika bekledikten sonra durulayın.

  • Karanfil

Karanfil yağı, doğal şifa sisteminde birçok hastalığın tedavisinde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 3-4 damla karanfil yağını karıştırarak yüzünüze sürün ve yarım saat beklettikten sonra bol su ile durulayın.

  • Zencefil

Bir yemek kaşığı rendelenmiş zencefili, iki yemek kalığı zeytinyağı ve dört yemek kaşığı esmer şeker ile karıştırıp yüzünüze peeling uygular gibi masajla uygulayın. Biraz beklettikten sonra durulayın. Cildinizin yenilendiğini göreceksiniz.

  • Ginseng

Dünya çapında oldukça yaygın kullanılan bu bitki kozmetik ve kişisel bakımda da artık sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kırışıklık oluşumunu önlediği gibi anti-aging için de çok faydalıdır. Ginseng tozunu ılık su ile karıştırıp pamukla yüzünüze sürün. Bir gece bekletip yıkayın.

  • Atkuyruğu

Bir yemek kaşığı atkuyruğu bitkisini biraz bal ile karıştırıp 2-3 gün bekletin ve daha sonra balı süzerek günde iki yemek kaşığı tüketin. Cildiniz gençleşerek ışıltı kazanacaktır.

  • Kekik

15 damla kekik yağı ile 2 damla zeytinyağını karıştırıp yüzünüze ve boynunuza sürün. Bir gece bekletip durulayın. İçeriğindeki antioksidanlar ile cildinizin yaşlanmasını yavaşlatır.

  • Biberiye

Biberiye cildinizdeki UV ışınlarının etkilerini yok ederek cildinizi onarır. 2 bardak suya taze biberiye ve 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek kaynatın. Soğuyan karışımı sprey şişeye koyarak cildinize tonik olarak kullanın.

  • Adaçayı

Adaçayını suda demledikten sonra soğutun ve cildinize tonik olarak kullanın. Kırışıklıklarınıza iyi geldiğini görebilirsiniz.

  • Zerdeçal

Zerdeçal, zencefil gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. Zerdeçal ve balla hazırlayacağınız maskeyi yüzünüze uygulayın ve kuruduktan sonra yıkayın.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.