Adet Sancısından Kurtulmanın Yolu: Refloksoloji


Adet Sancısından Kurtulmanın Yolu

Adet sancısından kurtulmanın yolu var mıdır? Bu soru binlerce yıldır kadınların cevap aradığı bir soru. Bu metodla ağrıyı azalıp krampları yok edebiliyorsunuz.

Adet sancılarını refleksoloji masajıyla azaltabilirsiniz. Refleksoloji uzmanlarına göre ayağımızın altındaki belli bölgelere yapılan masajlar oraya karşılık gelen organları rahatlatıyor. Ayağa yapılan masaj, vücudumuzdaki 65 bölgeyi uyarıyor. Regl döneminde de baş, bacak, bel, kasık ve karın bölgelerine denk gelen yerlere bastırmak o bölgeleri rahalatıyor.

Uzmanlar son olarak, regl döneminin başlamasından birkaç gün önce masaja başlandığı takdirde, etkisinin daha da arttığını belirtiyorlar.

AYAKTA NEREYE MASAJ YAPILMALI

Adetten 3 gün önce masaja başlamak ağrınızı en aza indirmek için çok etkilidir. Ayaktaki yumurtalık bölgesine adetten 3 gün önce, günde 15 dakika yavaşça bastırarak masaj yapın. Sağ elini kullananlar sol, sol elini kullananlar sağ ayağa masaj yapmalı. Yanlış ayağa masaj yapmak ağrınızı artıracaktır.

adet sancısından kurtulmanın yolu Adet sancısından kurtulmanın yolu

AYAK REFLEKSOLOJİ BÖLGELERİ

ayak refloksoloji bölgeleri


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.