Uykusuz Bir Geceden Sonra Toparlanma Yolları


uykusuz bir geceden sonra toparlanma yolları

İki saatlik uykuyla upuzun bir günü mü tamamlaya çalışıyorsunuz? Bu taktikler yatağa gireceğiniz ana kadar size yardım edecektir.

Uykusuzlukla geçen dönemler ciddi hastalıklara hatta erken ölüme bile sebep olabilir. Bu çok daha ciddidir ve aşağıdaki liste, eğer uzun süredir yaşıyorsanız hafif kalacaktır. Ancak çok nadiren yaşadığınız uykusuz gecelerin ertesi günü için size tavsiyelerimiz var. Gününüzün kalitesini arttıracak ve faydalı işlere odaklanmanızı sağlayacaklar.

Sıcak ve Soğuk Suda Duş Al

Sıcak sudan soğuk suya geçiş yapmak vücuttaki kan akımını düzene sokar ve sizi doğal olarak uyandırmış olur. Sıcak su kan hücrelerini harekete geçirerek cildin yüzeyine kan pompalar. Soğuk su ise tam tersini yaparak ciltteki kanı iç organlara iter. Bu zıtlık istenilen uyanmayı sağlamış olur. İki dakika sıcak su otuz saniye soğuk su rutinini belirleyerek o zor sabahı atlatabilir ve bir kaç saat kendinizi uykunuzu almış gibi yataktan kalkarak kendi kendinize uyanmış gibi hissedebilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.