UGG Botlar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


UGG Bot

Kış aylarında özellikle kadınların sıkça tercih ettiği UGG botlara kimisi bayılıyor kimisi nefret ediyor. Her ne kadar hayatımıza gireli çok uzun yıllar olmamış gibi görünse de, UGGbotların kökeni oldukça eskiye dayanıyor. İlk olarak Avustralya’da ortaya çıkan botlar koyun yününden yapılıyordu. Bu botlar, 1. Dünya Savaşı yıllarında pilotlar tarafından giyiliyordu. Daha sonra 1930’lu yıllarda çiftçiler tarafından kullanıldı. Kalın ve yünlü yapısı sayesinde ayakları sıcak tutması tercih edilmesinde etkiliydi. UGG botlar 60’larda sörfçülerin gözdesi oldu. Soğuk dalgalarda spor yaptıktan sonra ayaklarını ısıtmak için bu botlardan yararlandılar. En sonunda ise herkes tarafından kullanılır hale geldiler.

Günümüzde pek çok Avustralyalı ayakkabı firması UGG bot üretiyor. Ancak sadece Avustralya’da değil, ABD’dekiUGG Australia firması da bu botlara alıcı buluyor. Hangi sosyal sınıftan olursa olsun birçok kadının tercihi UGG botların, siz sevmeseniz bile ayakları sıcacık tuttuğu bir gerçek.

UGG Bot

UGG Ne Demek?

UGG botların isminin ne anlama geldiği ayrı bir merak konusu. Çirkin kelimesinin İngilizcedeki karşılığı olan ‘ugly’ kelimesi, aynı zamanda UGG botların isim babası. Yani bu botlar için çirkin botlar da diyebiliriz. Amerika’da UGG bot denildiği zaman akla ilk gelen UGG Australia firmasının çıkardığı botlardır. Ancak Avustralya’da koyun yününden üretilen bütün botlara UGG adı veriliyor.

UGG Botlar Nasıl Kombinlenir?

Soğuk kış günlerinde sıkça giyilen UGG botların, dar paça pantolon ve tayt ile birlikte kullanılması gerekir. Çünkü bu kalın yapılı botlar bol paça pantolonların altında potluk yapabilir. Etekten vazgeçmeyenler bu botları kalın opak çoraplarla kombinleyebilir. Burada önemli olan kaba görünümlü UGG botların görünüyor olmasıdır. Bu nedenle yere kadar uzanan etekler ile birlikte kullanılmamalıdır.

UGG Botlar Nasıl Temizlenir?

UGG bot satan mağazalar bu botların bakımı için de ayrı ürünler satmaktadır. Bu noktada bota zarar vermemek için farklı temizlik ürünleri kullanılmamalıdır. Botları temizlerken kullanma talimatına uyulmalıdır. Öncelikle botların tozu ve kiri süet fırça temizlenmelidir. Daha sonra bir süngere botlar için özel olarak üretilen temizleyici dökülmeli ve nazikçe ovulmalıdır. En son hafif nemli ve temiz bir sünger ile botun yüzeyindeki temizleyici kalıntıları silinmedir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.