Temizlik Malzemelerine Dikkat: Zehirlenmeyin!


Temizlik

Evde olsun ofiste olsun temizlik yaparken kullanılan temizlik malzemelerinde o kadar çok kimyasal içerik var ki evinizi temizlerken aynı zamanda kendinizi de yavaş yavaş zehirliyorsunuz. Bunu farkında olmadan hemen hemen her gün yapıyoruz. Bize temizlik yönünden faydası olduğunu düşündüğümüz o güzel kokulu zehirler aslında hem kendimiz hem de ailemiz için faydadan çok zarar saçmaktadır. Peki, kimyasal katkılı temizlik malzemesi kullanmadan nasıl evinizi temizleyebilirsiniz bunu açıklayalım. Evde kendi temizlik malzemenizi kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem de markette satılanlara dökülen paralarınız da cebinizde kalır. Doğal yöntemler ile de evinizi kir ve mikroplardan koruyabilirsiniz.

Sirkenin Gücüne Tanıklık Edin

Temizlik

Sirke, temizlikte olsun yiyeceklerde olsun sağlıklı bir yaşam için hayatımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline geldi. Sirke içeriğindeki asidik bileşikleri ile hayatımızı tehlikeye atabilecek virüsleri ve bakterileri ortadan kaldırabilecek en mükemmel bileşimdir. Özellikle beyaz sirke ile yiyeceklerinizi yıkayarak üzerindeki görünmez mikropları temizleyerek güvenle tüketebilirsiniz. Ama asıl konumuz olan temizlik kısmına gelelim. Sirke temizlikte mükemmel derecede parlatma sağlar. Metal yüzeyleri, fayansları, camları ve kumaş ürünleri gönül rahatlığı ile sirkeli su yaparak temizleyebilirsiniz. Sirkeli su ile yaptığınız temizliklerde kimyasal zehirlerden ve mikroplardan tamamen kurtulmuş olursunuz. Bulaşık makinenize de bir miktar sirke döküp bulaşık yıkadığınızda bardaklarınızın daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Mükemmel Temizlik Ürünü Sirke İle Limonun Birleşimi

Yararlarının saymakla bitiremeyeceğimiz limon ve sirke birleştiğinde ortaya mükemmel ötesi bir mikrop kovucu çıkıyor. Yarım bardak limon suyu ile iki bardak elma sirkesini karıştırın ve bir şişeye doldurun. Mutfağınızdaki ve ocağınızdaki yağlara sıkarak onları kolayca çıkarabilirsiniz. Yağ çözücü gibi zararlı kimyasallara bulaşmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca yağ çözücü ile aldığınız sonuçtan daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Evinizde ufak çaplı da olsa bir karınca istilası varsa ve çocuklarınızın karınca yoluna koyduğunuz ilaçlara ulaşımının olmasını istemiyorsanız limon ve sirke burada da yardımınıza koşuyor. Limon kavuğu ve sirkeyi ocakta biraz ısıtın. Tam kaynamadan önce ocaktan alın ve bir gece bekletin. Limon ayrıca karıncalar üzerinde gösterdiği etkiyi sivrisinekler üzerinde de aynı şekilde gösterir. Yaz aylarında rahat etmenizi sağlar.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.