Otomobilinin Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmelisin? Bozuk Para Deneyi


Otomobilinin lastiklerini ne zaman değiştirmelisin

Otomobilinin lastiklerini ne zaman değiştirmelisin? Bu erkeklerin doğal görevi gibi görünse de onlara muhtaç olmamak adına bu bilgiyi öğrenelim. Bunun için bozuk para testi yeter.

Otomobille ilgili yapılması gerekenler erkeklerin görevi gibi görünür. Onlar da hiçbir zaman otomobille ilgili pratik bilgileri kadınlarla paylaşmazlar. Artık öyle olmamalı, lastiklerin değişme zamanı geldiğini biz de pekala kendi başınıza anlayabiliriz. Üstelik bunun için çok kolay bir yöntem de var.

Arabayı sürerken, lastiklerin yüzeyi yavaş yavaş aşınır. Lastikleri değiştirmeden önce ne kadar süre geçmesi gerektiği lastik tipine, sürücünün sürüş tarzına, lastik basıncına ve sıcaklığa bağlıdır. Bazı lastiklerin diğerlerine göre daha çabuk değiştirilmesi gerekir. Genellikle, lastikler yaklaşık beş veya altı yıllık bir ömre sahiptir, ancak zaman tüm bu etkenlere bağlı olarak artıp azalabilir.

LASTİKLERİ ZAMANINDA DEĞİŞTİRMEK HAYATINIZI KURTARIR

Lastiklerin yüzeyi tamamen aşındığında arabanız yolu düzgün bir şekilde kavrayamaz ve bu da korkunç sonuçlara yol açabilir. Aşınan lastiklerde fren mesafeni daha uzundur ve yol tutuşu daha azdır. Bu nedenle lastiklerinizi düzenli olarak kontrol etmek çok önemlidir. Ayrıca, lastik basıncınızı ayda en az bir kez kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü yumuşak lastikler sürüş yapmak lastiklerin daha fazla aşınmasına neden olabilir.

Otomobilinin lastiklerini ne zaman değiştirmelisinLASTİKLERİN DEĞİŞME ZAMANI GELDİ Mİ? BOZUK PARA DENEYİ

Otomobil lastiklerinin diş derinliği için yasal gereklilik 1.6 milimetredir ancak en az 2 milimetre olması önerilir. Lastiklerin değişme zamanı gelip gelmediğini anlamak için madeni 1 lira ya da 50 kuruşu kullanacaksınız. ikisinin üzerindeki halka ile dış kenar arasındaki boşluk 4 milimetredir. Halka görünmeye basladığında 3 mm civarinda diş derinliği kalmış demektir. Bu durumda emniyetli bir sürüş deneyimi için lastikleri değiştirmenizi öneririz.

Fotoğraftaki 1 liranın halkası henüz görülmediği için değiştirilmeye ihtiyacı yoktur.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe