Bugüne kadar birçok kehaneti tutan Nostradamus’un 2017 kehanetleri yine korkuttu. Türkiye için de kehanette bulunan Nostradamus’a göre bu yıl dünyayı iyi şeyler beklemiyor.

Kimilerine göre şarlatan olarak tanınan Nostradamus, ikiz kulelerin vurulmasından, Hitler’in ne zaman öleceğine, Saddam Hüseyin’in batıya kafa tutacağından, Donald Trump’ın başkanlığına kadar tarihi olayı bilen bir kahin…

Nostradamus’un 2017’ye ilişkin kehanetleri ise şöyle:

 • Çin dünyanın “ekonomik dengesizliğini” geniş etkilerle tedavi etmek için cesur hamleler yapabilir
 • İtalya, yükselen işsizlik ve kredilerle yeni bir euro bölgesi krizinin “merkez üssü” haline gelip, mali sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir.
 • İtalyan referandum sonucunda ve Matteo Renzi’nin istifa kararı sonrasında ülke ekonomik çalkantı ve derinleşen bir bankacılık kriziyle karşılaşacak görünüyor.
 • ABD’ye atıfta bulunulduğu düşünülen “mevcut süper güç”ün, Trump’un göreve başladığı yılda giderek devredilemez ve yetersiz kalması bekleniyor.
 • Bir başka kehanetin Rusya ile Ukrayna arasında yeni bir savaş olacağı ki, bu savaşa ABD karşı çıkıyor ama ancak AB tarafından benimseniyor.
 • Latin Amerika’da, hükümetlerin sol kanat politikalarından uzaklaşması ve bunun potansiyel bir iç karışıklığa yol açması bekleniyor.
 • Kehanetlerin en korkunç yanı, biyolojik savaş ve terörizm olduğu söylense de, Nostradamus küresel ısınma  ve azalmakta olan kaynaklar için çıkacak “sıcak savaş”a da dikkat çekiyor.
 • Nostradamus teknoloji açısından ise, güneş enerjisinin yaygınlaşacağını ve Dünya yörüngesinde ticari uçuşlarla uzay yolculuğuna başlanacağını da ekliyor.

  ÇİN TÜRKİYE’YE SAVAŞ AÇACAK

  Nostradamus’un daha önce yayımlanan 1999-2025 kitabına göre ise gerçekleşmemiş 4 kehanet kaldı. Bu 4 kehanetten biri ise ne yazık ki Türkiye ile ilgili..,Şöyle:

  Mars, Güneş, Venüs Arslan burcunda iken Arap prensi, kilisenin egemenliğini denizde yenecek. İran’da bir milyondan fazla insan birleşecek ve gerçek yılan Türkiye ve Mısır’a girecek.

  Özetlersek;

  “Arap komutan Batı ordularını dize getirdikten sonra bir milyondan fazla asker İran’da toplanacak ve Çin (yılan) Türkiye ve Mısır’a saldıracak.”