Kurban Bayramı 2017 Ne zaman Başlıyor? Biraz daha gerileyerek yaz aylarına doğru çekilmeye başlayan Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? Kaç gün tatil olacak.

Her sene müslümanlar tarafından kutlanan 2017 Kurban Bayramı merakla araştırılmaya başladı. Bayramı fırsat bilerek tatil planı yapan vatandaşlar geri sayıma başlarken ”Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak?” sorusunun yanıtını arıyor. Biraz daha gerileyerek yaz aylarına doğru çekilmeye başlayan Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak? İşte Kurban Bayramı tarihi ve diğer tüm detaylar….

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 10 GÜNE ÇIKTI

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla Kurban Bayramı tatili 10 güne çıktı. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne uzatıldığını duyurdu.

Okullar ne zaman açılıyor?

KURBAN BAYRAMI 2017  NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Tatil planı yapan vatandaşların heyecanla beklediği Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayramı 28 Ağustos Pazartesi başlıyor, 04 Eylül Pazartesi bitiyor.

Kurban Bayramı tarihleri bu sene şöyle:

28 Ağustos Pazartesi (İdari Tatil)
29 Ağustos Salı (İdari Tatil)
30 Ağustos Çarşamba (Resmi Tatil)
31 Ağustos Perşembe Arefe (İdari Tatil)
01 Eylül Cuma Kurban Bayramı 1. Günü
02 Eylül Cumartesi Kurban Bayramı 2. Günü
03 Eylül Pazar Kurban Bayramı 3. Günü
04 Eylül Pazartesi Kurban Bayramı 4. Günü

TATİL GÜNÜ 6 VEYA 10 GÜN OLABİLİR

Kurban Bayramı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de tatil uzatma ve birleştirme kararı konusu. Bu sene uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi tatil olması ve arife gününün tam gün ilan edilebilmesi, bu konuyu gündeme taşındı. Bu gelişmeler göz önünde bulundurulursa toplam tatil süresinin 6 güne çıkma ihtimali var. Eğer, hükümet tarafından 28 ve 29 Ağustos tarihlerinin resmi veya idari tatil ilan edilme durumu söz konusu olursa, Kurban Bayramı tatili 10 günü bulabilecek.