Bu Kadın 80 Yaşında: Dünyanın En Fit Babaannesi


Dünyanın en fit babaannesi

O dünyanın en fit babaannesi. Bu fotoğrafa bakıp yaşını tahmin etmeye çalışırsak, emin olun hiçbirimiz doğru tahmin edemeyiz. O zaman biz söyleyelim. Dünyanın en yaşlı vücut geliştiricisi, ABD’li Ernestine Shepherd, tam 80 yaşında.

Geçtiğimiz günlerde 80. doğumgününü kutlayan Shepherd “süper babaanne” ünvanıyla anılıyor.
Dünyanın En Fit Babaannesi

GUINESS REKORLAR KİTABI’NA GİRDİ

‘Dünyanın yarışabilir en yaşlı kadın vücut geliştiricisi’ unvanı ile Guiness Rekorlar Kitabı’na giren Shepherd doğumgününde sosyal medyadan bir mesaj yayımladı. ” Kendimi fit ve disiplinli olmaya adadım. Hala kararlıyım” diyen “Süper babaanne” gençlere yol göstermeye niyetli.

80’İNDE 20’LİK VÜCUDU VAR

80 yaşında ama 20 yaşında bir kadının vücuduna sahip olan Shepherd aslında spora çok geç başladı. 56 yaşına kadar çok hareketli bir hayatı olmayan, neredeyse hiç spor yapmayan Shepherd, vücudunun sarkmaya başladığığı fark edince, 56 yaşında vücut geliştirme sporuna başlamaya karar veriyor.

Kız kardeşi ile birlikte başladığı vücut geliştirme sporuna kardeşinin ölümüyle daha da sarılıyor. Ve bunu hayatının anlamı haline getiriyor.

HER GÜN 3’TE KALKIYOR

Shepherd her gün sabah saat 3’te kalkıyor ve güne meditasyonla başlıyor. Ardından koşuya çıkıyor ve sabah 8 itibariyle de bireysel egzersiz programına başlıyor. Ve her gece saat 22:00 olmadan yatağa giriyor.

Beslenme planında ise tavuk göğsü, yumurta, kestane, pirinç, mısır gevreği ve bol su muhakkak bulunuyor.

“KİMSE SİZİ DESTEKLEMESE BİLE…”

60 yıldır mutlu bir evliliği olan ve torunları bulunan Shepherd, “Kaç yaşında olursanız olun vücudunuza bakmaya başlayın. Kimse sizi desteklemese bile bu işin üzerine gidin” diye konuşuyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.