Diş taşından kurtulmak dert haline mi geldi? Size bunun için tam 10 yol önereceğiz. Üstelik hem basit, hem de ucuzlar. Bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE

1. Bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınıza alın ve 15-20 dakika kadar tutun. Ardından dişlerinizi fırçalayın. Hindistan cevizi yağı sevmiyorsanız sorun yok, daha geride 9 yöntem var.

ÇİLEK İLE

2. Birkaç çilek ve 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Diş fırçanızı bu karışıma banarak dişinizi fırçalayın, farkı anında göreceksiniz. Unutmayın, bu uygulamaya sadece haftada iki kez izin var.

KABARTMA TOZU VE ELMA SİRKESİ İLE

3. Şimdi de size kabartma tozu ve elma sirkesi gerekiyor. Kabartma tozunun üzerine birkaç damla elma sirkesi dökerek bir macun elde edin. Dişinizi bununla fırçalayın. Ve bu uygulamayı da haftada en fazla 1 ila 2 kez yapın. Çünkü çok sık yaparsanız kabartma tozu diş minesini yıpratacaktır.

ZEYTİNYAĞI İLE

4. Zeytinyağı da tartarları sökmekte işe yarar. Zeytinyağını ağzınıza alın ve ağzınızı onunla iyice çalkalayın. Ve tabii sonra da fırçalayın.  Her gün bu tedaviyi yapabilirsiniz, çünkü zeytinyağı, asidik değildir, dişinize zarar vermez. Zeytinyağını ağzınıza almayı sevmiyorsanız, zeytinyağına batırılmış pamukla dişlerinizi ovabilirsiniz.

MUZ İLE

5. Muz kabuğuna iç kısmı ile dişlerinizi ovalayın. Bu çok etkili bir tedavidir.

LİMON YA DA PORTAKAL KABUĞU İLE

6. Limon ya da portakal kabuğunun iç kısmı ile de dişinizi ovalayabilirsiniz. Muz kabuğuyla aynı etkiyi yapacaktır.

TUZ İLE

7. Dişinizi fırçalarken macunun üzerine bir tutam tuz ekleyin, bunu her gün yapın. Dişleriniz bembeyaz olacaktır.

ELMA İLE

8. Elma yiyerek de diş tartarlarına savaş açabilirsiniz.

SÜTLÜ ÇAY KAHVE İLE

9. Çay ve kahveyi sütlü için. Çünkü sütteki kalsiyum, çay ve kahvenin dişleri lekelemesini engeller.

KAFEİNİ AZALTARAK

10. Ya da siz en iyisi siz çay, kahve gibi kafeini içeceklerin tüketimini azaltın.