Diş Macunuyla Hamilelik Testi: Evde Hamilelik Testi


Evde hamilelik testi

Evde Hamilelik Testi

Hamile misiniz değil misiniz? İnsanın cevabını o an almak isteyeceği sorulardan biri… Kan testinin sonucu için beklerken insan heyecandan ne yapacağını şaşırır. Peki evde hamilelik testi nasıl yapılır?

EVDE HAMİLELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Bunun için geçmişe bir göz atmamızda fayda var. Nenelerimiz, tıpın bu kadar ilerlemediği tarihlerde hamile olup olmadıklarını anlamak için çeşitli yöntemler geliştirmişler. Hamileyken kadının salgıladığı hormonların idrara karışması ve bu idrarın bazı maddelerle etkileşime girdiğinde renk, koku, vs. gibi değişiklikler göstermesi nedeniyle şekerle, diş macunuyla, tuzla, çamaşır suyu gibi malzemelerle test yapmışlar. Tabii bu testlerin sonucu hiçbir zaman garantidir, doğrudur diyemeyiz. Ama yine de tıbbi testleri bekleyemeyecek kadar heyecanlıysanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Hamilelik testlerinde en doğru sonuçlar için adet döneminiz geçtikten bir hafta sonra ortaya çıkar. Ayrıca idrarın sulanmasını önlemek için testten önce çok fazla su içmeyin. Bu size doğru sonuçlar vermeyebilir. Sabah ilk idrarınızla test yapmak daha iyidir.

1 dakikada kaşıkla sağlık testi

Evde hamilelik testi nasıl yapılır?

1. Diş Macunuyla Hamilelik Testi

  • evde hamilelik testi
  • Bu test için beyaz diş macunu ve bir plastik bardak gerekiyor. Bir parça diş macununu plastik bardağa koyun. Üzerine tercihen sabah idrarınızdan  2 yemek kaşığı kadar ekleyin. 5-10 dakika bekleyin.

Diş macunu açık maviye dönerse veya köpüklenirse hamile olabilirsiniz. Ancak herhangi bir reaksiyon olmazsa ve diş macunu idrarda çözülürse sonuç olumsuz olabilir.

2. Şeker İle Hamilelik Testi

  • evde hamilelik testi

3 yemek kaşığı beyaz şekeri bir plastik bardağa koyun. Üzerine yarım fincan kadar tercihen sabah idrarınızı ekleyin. 5-10 dakika bekleyin.

Eğer şeker idrarda çözülürse, hamile değilsiniz ancak şeker topaklanmaya başlarsa, büyük ihtimalle hamilesiniz çünkü idrarınızda HCG hormonu şekerin kümelenmesine neden olur.

3. Çamaşır Suyu İle Hamilelik Testi

  • Evde hamilelik testi

Yarım su bardağı çamaşır suyunu plastik bir bardağa dökün ve üzerine yarım su bardağı idrarınızı ekleyin. Çamaşır suyunu solumamak için ağzınıza maske takmayı unutmayın. 5-10 dakika bekleyin.

Çamaşır sulu karışım köpürüyorsa veya herhangi bir reaksiyon/değişiklik gözlemliyorsanız hamile olabilirsiniz çünkü HCG hormonunun varlığı nedeniyle idrar çamaşır suyu ile reaksiyona girebilir. Ancak herhangi bir tepki yoksa hamile değilsiniz.

4. Tuz Gebelik Testi

  • evde hamilelik testi

2-3 yemek kaşığı tuzu plastik bir bardağa koyup üstüne yarım su bardağı idrarınızdan ilave edin ve yaklaşık 5 dakika bekleyin.

Tuz kümelenirse hamile olabilirsiniz çünkü tuz HCG hormonu ile reaksiyona girerek topaklanır ancak tuz topaklanmadan eriyorsa test negatiftir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.