Camdaki Çizik Nasıl Giderilir?


Camdaki Çizik

Temizliğe önem veren bir ülke olmakla birlikte cam temizliğe ayrıca hassasiyet gösteren bir özelliğimiz de bulunur. Genellikle camları temizlemek için pek çok alternatif kullansak da sonuç her zaman beklentileri karşılayamayabilir. Cam temizliğinde şikâyet edilen en büyük sorun da çizikler olur. Her ne kadar hijyenli bir temizlik yapılsa da camdaki çiziklerin temizlik sonrasında da görünürlüğü devam eder. Özellikle ev hanımlarının ve iş yeri sahiplerinin büyük bir sorunu olan bu görünürlük için camdaki çizik nasıl giderilir, kullanılan yöntemlerle sıralayalım.

Camdaki Çizikleri Gidermek İçin Kullanılan Yöntemler

cam temizleme
 1. Diş Macunu: Cila almak yerine evdeki malzemelerle cam çiziğinden kurtulmak isteyenlerin alternatiflerindendir.
 2. İlk olarak camı temizleyiniz ve ılık suda sıkılmış bez yardımıyla camı ıslayınız.
 3.  Ardından beze küçük bir miktar diş macunu sıkarak çizik olan bölgeyi yaklaşık 30 saniye boyunca ovalayınız.
 4. Bu işlemi birkaç kez tekrarladıktan sonra bezinizi tekrar ılık su içerisinde sıkarak ve camdaki çizikten başlayarak tüm camı siliniz.
 5. Karbonat Su Karışımı: Yine evdeki malzemelerden biri olan karbonat ile camdaki çizikten kurtulabilirsiniz.
 6. İlk iş camın genel temizliğini yapmak ve bir kâse içerisinde bir kaşık su ile bir kaşık karbonatı karıştırmaktır.
 7. Hazırlanan karbonatlı jel karışımın bir parçasını temiz bir bezin üzerine alarak 30 dakika süresinde camdaki çiziği ovalayınız.
 8. Ara ara camdaki çizik kontrol edilerek bu işlemi çizik giderilene kadar sürdürülür.
 9. Son olarak temiz bir bez yardımıyla camı temizleyiniz.
 10. Metal veya Tırnak Cilası: Metal cila veya tırnak cilasıyla camdaki çizikten kurtulabilirsiniz.
 11. İlk iş camı temizleyip ardından hangi cilayı kullanmak istiyorsanız bir parça alarak camdaki çiziğin üzerine sürünüz.
 12. Metal cila kullandıysanız 30 saniye pamuklu bezle çiziği ovmalısınız. Tırnak cilası kullandıysanız da fırça yardımı ile çiziğin üzerine sürerek 1 saat kurumasını beklemelisiniz.
 13. Kurudukça camdaki çizikten kurtulduğunuzu göreceksiniz. Temizlemek için de metal cilayı nemli bir bez yardımıyla, tırnak cilasını da aseton yardımıyla camın üzerinden temizleyebilirsiniz.  

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.