At Kestanesi ile Güvelere Son


at kestanesi
at kestanesi

Tam da şu sıralar kafayı ne tarafa çevirseniz at kestanesi ile karşılaşıyorsunuz🌰At kestanesi ile güvelere son verildiğini biliyor muydunuz?

Hafta sonu gittiğim Yıldız Parkı’ndaki at kestanelerine kayıtsız kalamadım. Kesin bir işe yarıyordur diyerek bir torba topladım ve tam da tahmin ettiğim gibi çok da yararlı bir işe yaradığını öğrendim.

AT KESTANESİ BAKLİYATLARI BÖCEKLERDEN KORUYOR
At kestanesi yiyeceklerin böceklenmesini önlüyor. Hemen mutfak dolabına birkaç tane yerleştirip bakliyatlarımı korumaya aldım.

NAFTALİN YERİNE AT KESTANESİ
At kestanesi sadece yiyeceklerin değil kıyafetlerin ya da halıların da güvelenmesini önlüyor. Yani naftalin yerine kullanılıyor.🌰 Senede bir değiştirmek yeterli.💁‍♀️
Ben hemen dolabıma yerleştirdim bile🌰

AT KESTANESİNDEN DETERJAN
Dün hikayede söylediğim gibi at kestanesinden deterjan da yapılıyor ama o başka bir videonun konusu. Onu detaylıca anlatıp çekeceğim. Ama ben video çekene kadar aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

At Kestanesinden Doğal Deterjan Yapımı

Sizin de bunun gibi püf noktalarınız, hayatı kolaylaştıracak önerileriniz varsa gönderin olur mu?🚀

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.