Sophie Zürafa Diş Kaşıyıcıdaki Büyük Tehlike


Muhteşem Fotoğraflar Nasıl Çekiliyor

Son günlerin en popüler bebek ürünü hiç kuşkusuz zürafa diş kaşıyıcı… Epeyce pahalıya satılan bu ürün göründüğü kadar masum değil.

Zürafa diş kaşıyıcı (Sophie La Girafe) sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada popüler bir ürün haline geldi. “%100 doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmış diş kaşıyıcı” olarak pazarlanan bu sevimli oyuncak hiç de göründüğü kadar masum değil.

İÇİNE BAKTI ŞOK OLDU

Sophie Zürafa Diş Kaşıyıcıdaki Büyük TehlikeÇocuk dişçisi Dana Chianese, oğlunun diş kaşıyıcısını temizlerken burnuna pis bir koku geldi. Koku yıkadıkça gitmedi. Dana da oyuncağın içine bakmaya karar verdi. Diş kaşıyıcıyı kesip içine baktığında şok oldu. Çünkü oyuncağın için küf kaplıydı.

Chianese, oyuncağı her zaman talimatlara uygun olarak, nemli bir sünger ile sıcak ve sabunlu su kullanarak temizlediğini ve asla suya daldırmadığı söylüyor: “Aylardır bebeğimin küflü bir oyuncağı çiğnemesine izin verdiğimi bilmek canımı acıtıyor. Artık bu oyuncakları asla hastalarıma tavsiye etmem” diyor.

ZÜRAFA DİŞ KAŞIYICININ İÇİ KÜF DOLU

Chianese, Sophie’nin içinde ne olduğunu kontrol etmeye karar veren tek ebeveyn değildi. Stephanie Oprea adında bir kadın da oyuncağı aldığı Amazon.com sitesinin altına yorum olarak şunları yazdı:

“Bir bebeğiniz varsa dikkat! Su oyuncağın deliğinden girerek içini küfle dolduracak. Bizimkini iki yıldır kullanıyoruz. Tüm içi simsiyah küfle kaplı”

SOPHIE TÜRKİYE’DEN AÇIKLAMA

Instagram sayfamızdaki haberin altına açıklama yapan @sophieturkiye şunları söyledi: “Merhaba bu 3 sene önce olmuş bir karalama kampanyasıdır ve tamamen kullanım hatası sonucu oluşmuş kötü niyetli bir içeriktir.Gerek üretici Fransız Vulli firması hem biz internet sitemiz ve basında bilgilendirme yaptık ve hukuki olarak bu içeriği yayan kişiler hakkında mahkeme kararı oluşturuldu. Üreticinin yapmış olduğu açıklamayıda www.sophieturkiye.com internet sitemizde duyurular kısmında bulabilirsiniz”

Sophie Zürafa Diş Kaşıyıcıdaki Büyük Tehlike

Kaynak


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe