Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları


selülitten kurtulmanın doğal yolları

Selülit kadınların çoğunda, hatta %85’ten fazlasında bulunma ihtimali olan bir sorundur. Doku ve yağların dengesizliğinden kaynaklanır ama oluşma nedenleri arasında sigara, egzersiz yapmama, stres ve hormon bozuklukları da vardır.

Yaşlanmayla birlikte selülit sorunu daha da ciddileşebilir. Selülitin oluşumunu yavaşlatmak amacıyla etkili birkaç yol vardır. Krem, ilaç ve hatta lazer tedavisinden umudunuz yoksa evde uygulayabileceğiniz doğal çözümleri size sunuyoruz. Üstelik bu çözümler fazla para ve zamanınızı almayacaktır.

1-Elma Sirkesi

Elma sirkesinin içinde bulunan mineraller, potasyum, magnezyum ve kalsiyum selülitten kurtulmanıza yardımcı olabilir. Deride oluşmuş çöküntüleri azaltmak için uygulanması idealdir. Çeşitli kullanış şekilleri mevcut.

 Su, tatlandırmak için bal ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi karışımını her sabah tüketebilirsiniz.

Cildinize, bir masaj kremiyle de karıştırarak, uygulayabilirsiniz. Direkt deriyle temas etmiş olur ve bunu durulamadan önce yarım saat bekletin.

selülitten kurtulmanın doğal yolları

2-Fırça

Bir cilt fırçası yardımıyla selülitli bölgeyi fırçalamak oradaki kan dolaşımını hızlandıracaktır. Ayrıca derinin altındaki epidermis yapısını sıkılaştırır. Bu popüler ve basit bir toksit kırıcı tedavidir. Kullanacağınız fırçanın doğal elyaf olduğundan emin olun. Bu fırçalar zor bulunabilir ancak kıllarının sert olması tedavi sürecini hızlandıracaktır.

Başlamadan önce, cildinizin ve fırçanızın olduğundan emin olun. Selülitli bölgeyi yavaşça fırçalayın. Fırçalama işlemini sağdan sola olacak şekilde yapın. Bu işleme 5 dakika devam edin. Son olarak, duş alarak deri üzerindeki ölü cilt hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Bir kaç ay ya da cilt dokusu düzelene kadar duş almadan önce bu yöntemi uygulayın.

selülitten kurtulmanın doğal yolları

3-Yeşil Çay

Yeşil çay, anti-inflamatuar özelliği ile bilinen bir bitkisel çaydır. Aynı zamanda yap ve kilo kaybına yardımcı olur. Düzenli olarak yeşil çay tüketildiğinde selülit bölgesindeki yağları kırar ve selülitlerin azalmasına yardımcı olur. Sabahları kahve içme alışkanlığını yeşil çaya çevirerek selülitlerden hızla kurtulmak oldukça kolay olacaktır.

selülitten kurtulmanın doğal yolları

4-Kahve

Kahve telvesi ölü deri hücreleri temizler ve yeni sağlıklı hücrelerin çoğalmasını teşvik eder. Artı, kahve içmek kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olur.

Bir kaba bir fincan öğütülmüş kahve, üç çorba kaşığı eritilmiş hindistan cevizi yağı ve iki çorba kaşığı bal katarak bir hamur hazırlayın. Bu hamurdan bir miktar alarak selülitli bölgeye masaj yapın. Son olarak ılık su ile durulanın.

selülitten kurtulmanın doğal yolları

5-Egzersiz ve Su Tüketimi

 Selülit için son derece önemli olan egzersizler düzenli yapıldığında kalori kaybına ve yağların kırılmasına yardımcı olur. Özellikle egzersizler arasında bisiklete binmek kalça ve arka bacaklardaki selülitleri gidermek için en iyi yoldur.Bunun beraberinde bol su tüketmek yardımcı olacaktır. Her gün en az 8 bardak su tüketmeli ve bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Selülitler için bu doğal uygulama sonucunda kilo vermeniz ve bunun neticesinde hem cildinize sağlık hemde selülitlerin giderilmesi planlanır.

selülitten kurtulmanın doğal yolları

6-Kırmızı Biber

Acı biber, vücut ısısını ve kan dolaşımını artırır. Aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Kırmızı biber bir yağ yakıcı olduğundan, selüliti engelleyerek dalgalanma görünümünü azaltır.

Bir bardak sıcak suya iki çay kaşığı acı biber tozu, bir çay kaşığı taze sıkılmış meyve suyu, biraz törpülenmiş zencefil ve limon kabuğu katın. İki ay boyunca günde bir yada iki defa bu selülit detoks içeceğini için.

selülitten kurtulmanın doğal yolları


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe